Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پلاسیدو دومینگو به بوئنوس آیرس باز می گردد

با همکاری
پلاسیدو دومینگو به بوئنوس آیرس باز می گردد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلاسیدو دومینگو بدون شک سلطان اپرای جهان است: در پنجاه سال گذشته، در بیش از یکصد و سی نقش و سه هزار و پانصد اپرا ظاهر شده است. اخیرا یکصد و بیست هزار نفر در بوئنوس آیرس بازگشت او را در یک کنسرت سه ساعته جشن گرفتند. او در گفتگو با یورونیوز میکوید:

“بوئنوس آیرس و مردم آرژانتین بطور کلی، در زمینه موسیقی بسیار با فرهنگند. تئاتر “کولون” هم بزرگترین سالن کنسرت در دنیاست که بتازگی مرمت شده است. در این تئاتر معروفترین رهبران جهان از جمله توسکانینی و کلایبر و خوانندگانی مثل کاروسو* حضور داشته اند. “

  • {انریکو کاروسو (1873-1921) یکی از بزرگترین تنورهای تاریخ در نخستین نیمه قرن بیستم است}

آخرین بار سیزده سال پیش بود که دومینگو در بوئنوس آیرس، زادگاه کارلوس گاردل، بروی صحنه رفت که در این کنسرت از او یاد می شود.

دومینگو همواره نگاهش به آینده است. در عین حال از روزهای خوشی می گوید که “کاروسو” در تئاتر “کولون” می خواند.

“داستانهای زیادی در مورد کاروسو بر سر زبانهاست. می گویند وقتی او سوار کشتی می شد که به اروپا مهاجرت کند، به او گفتند: خواهش می کنیم بمان…ما سه اپرای دیگر به تو پیشنهاد می کنیم.. آنروزها زمان مفهوم امروز را نداشت که همه چیز با برنامه پرواز این هواپیما و آن هواپیما تعیین می شود. این روزها جایی برای تصمیم های آنی نیست”.

همراه با خوانندگی اپرا، دومینگو در رهبری ارکسترهم ید طولایی دارد. در این کنسرت اورتور اپرای “جبر سرنوشت” را رهبری می کند که چهل سال پیش برای نخستین بار در بوئنوس آیرس خواند.

این هنرمند بین المللی معترف است که سلیقه های خاص خود را دارد. می گوید:

“دلم برای اسپانیا، مکزیک و کشورهای اسپانیایی زبان تنگ می شود چون زندگی در آنها بسیار متفاوت است. من آدم بسیار وقت شناس و منظمی هستم، اما بعضی وقتها، کمی بی نظمی معجزه می کند… اینها اوقاتی هستند که همه چیز در لحظه آخر که همه فکر می کنند کار خراب شده، در جای خود قرار می گیرد. ممکن است بپرسید آیا معتقد به دقت و دیسیپلین هستم یا نه؟ جواب اینکه بله، اما توانایی عمل بدون قصد قبلی ، چیزی است که آنرا تحسین می کنم…از خودم می پرسم: اینها چطور در فرصتی که ندارند، کار را می رسانند…اما می رسانند. ببینیم منهم می توانم روزی آرام بگیرم و کارهایی را بدون نقشه قبلی انجام بدهم…”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا