Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سنت شکنی در ارکستر فیلارمونیک وین

با همکاری
سنت شکنی در ارکستر فیلارمونیک وین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارکستر سنفونیک وین همچنان می تازد …. هنوز یکی از بهترین ارکسترهای جهان است ، هنوز می تواند ادعا کند صدای وین است، هنوز با والاترین سنتهای موسیقی تداعی می شود و کنسرت سال نوی آن یکی از نقاط درخشانش !

با وجود این، امروز این سنت ها با پیوستن یک عضو جدید به ارکستر ، ویولن اول ، یک زن جوان، تعدیل شده است.

“البنا دانایی لوا” نخستین ویولن اول ارکستر فیلارمونیک وین است. برای او نواختن در کنسرت سال نوی این ارکستر یک رویا بوده است. وی می گوید:

“این برای من یک رویاست. هرگز فکر نمی کردم بتوانم در کنسرت سال نوی فیلارمونیک بنوازم. در کودکی، بارها آنرا در تلویزیون دیده بودم و حالا واقعا خوشحالم.”

در یک ارکستر، ویولن اول، سمتی بسیار حساس است که “البنا دانایی لوا” برای آن ساخته شده است. برای ارکستری که تنها در سال 1997 موزیسین های زن را در خود پذیرفت، انتخاب وی یک تصمیم بزرگ بوده است. رئیس ارکستر می گوید:

“وی در امتحان پیروز شد چون ما را متقاعد کرد که رهبری خوب، سولیست، و موزیسین ارکستر مجلسی است. تصمیم ما یک تصمیم هنری بود.” مرام ارکستر فیلارمونیک وین پذیرش تازگیها در چهارچوب سنت، کار شدید با کیفیت عالی است. رئیس ارکستر در این باره می گوید:

“ما باید برای ارزشهای جاویدان بکوشیم. ظاهر امر عوض می شود. نمی توانیم بگوییم از تلفن یا ای میل استفاده نمی کنیم چون بنیانگزار ارکستر از آن استفاده نمی کرده. هنر به دنبال بالاترین کیفیتهاست… سعی می کنیم به کمال نزدیک شویم. این ارزش جاویدان است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا