Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افزایش هزینه‌ کفن و دفن در بریتانیا؛ جایی که مردن این روزها گران تمام می‌شود

عکس تزینی
عکس تزینی Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزینه مراسم خاکسپاری در بریتانیا به طور بی‌سابقه‌ای طی دو دهه گذشته افزایش یافته است، حالا نه تنها زندگی در این کشور بسیار گران است بلکه مردن در اینجا نیز هزینه‌ بالایی دارد.

آگهی

یک گزارش جدید توسط شرکت خدمات مالی «سانلایف» نشان می‌دهد که هزینه کلی برگزاری مراسم تشییع جنازه در بریتانیا می‌تواند تا ۹ هزار ۶۵۸ پوند (۱۱ هزار و ۲۵۸ یورو) هزینه داشته باشد. این هزینه‌ها شامل خدمات خاکسپاری و هزینه‌های اختیاری مانند میزبانی از شرکت کنندگان در مراسم است. البته این هزینه‌ها در مناطق مختلف بریتانیا متفاوت است.

بر اساس این گزارش هزینه برگزاری این مراسم طی ۲۰ سال گذشته به دلیل وجود تورم حدود ۱۲۶ درصد افزایش یافته است.

تورم در بریتانیا در ماه دسامبر به طور غیرمنتظره‌ای به ۴ درصد رسید و دولت سعی دارد آن را به ۲ درصد کاهش دهد.

هزینه‌های خاکسپاری در اکثر مناطق بریتانیا به جز لندن، شمال غرب انگلستان و ایرلند شمالی، در سال ۲۰۲۳ افزایش یافت.

ایرلند شمالی با هزینه متوسط ۳ هزار ۲۵۶ پوند (۳ هزار ۷۹۷ یورو) برای مراسم خاکسپاری، ارزان‌ترین مکان برای برگزاری مراسم خاکسپاری در بریتانیا است. در همین حال، لندن با هزینه‌ای بالغ بر ۵ هزار ۱۷۱ پوند (۶ هزار ۳۰ یورو)، علیرغم کاهش جزئی هزینه‌‌های کفن و دفن نسبت به سال گذشته، جایگاه خود را به عنوان گرانترین مکان برای خاکسپاری در بریتانیا حفظ کرده است.

پیش‌بینی‌ می‌شود که تا سال ۲۰۲۸، میانگین هزینه‌های تشییع جنازه از ۴ هزار ۱۴۱ پوند (۴ هزار ۸۲۸ یورو) به ۵ هزار ۱۲۶ پوند (۵ هزار ۹۷۷ یورو) افزایش یابد.

به گفته فارویل، یک شرکت خدماتی در خصوص وصیت‌نامه و سوزاندن اجساد در بریتانیا، برخی از روش‌های جایگزین مقرون‌به‌صرفه، مانند سوزاندن جسد، به طور فزاینده‌ای طی سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است.

سال گذشته، حدود ۵۳ درصد از اجساد در بریتانیا سوزانده شدند.

بر اساس این گزارش، سوزاندن اجساد که مستلزم برگزاری مراسم تشییع نیست، از ۳ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۲۰ درصد در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

دن گرت، مدیر اجرایی فارویل، می‌گوید سوزاندن اجساد به خانواده‌ها این امکان را می‌دهد که با یک چهارم قیمت، مراسم خود را برگزار کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

بیشتر شرکت‌های برگزار کننده مراسم خاکسپاری در این گزارش گفته‌‌اند، مردم اغلب بیش از آنچه لازم است برای چیزهایی مانند پذیرایی، تابوت و به خصوص گل هزینه می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع بریتانیا: حرف‌های تازه نتانیاهو ناامید کننده است

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید

بالاترین و پایین‌ترین میزان حقوق بازنشستگی در اروپا مربوط به کدام کشورهاست؟