صندلی های خالی کنفرانس «داووس در صحرا» پیامد قتل جمال خاشقجی

صندلی های خالی کنفرانس «داووس در صحرا» پیامد قتل جمال خاشقجی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صندلی های نشست «داووس در صحرا» که به اهتمام و ابتکار عمل محمد بن سلمان ولیعهد عربستان قرار بود یکی از بزرگترین نشست های اقتصادی جهان باشد با مرگ خاشقجی خالی شده اند.

آگهی

نشست مشهور به «داووس در صحرا» تحت تاثیر قتل جمال خاشقجی آغاز به کار کرد. 

این نشست که در عربستان و با ابتکار عمل محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور برگزار می شود قراربود میزبان مهم ترین رئیسان شرکت های چندملیتی و مقامات سیاسی و اقتصادی کشوری غربی باشد اما قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی در کنسولگری عربستان در ترکیه و فشار افکار عمومی در غرب بسیاری از مهم ترین مدعوین این نشست از جمله کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول و وزرای اقتصادی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و هلند و آلمان را از سفر به عربستان منصرف کرد.

مدیرعامل عربستانی شرکت نفتی آرامکو امین ناصر می گوید: « بسیاری از مدعوینی که دعوتشان را نپذیرفته اند در واقع بدلیل مرگ خاشقجی احساس خوبی ندارند.» با این حال وی می گوید در همین اولین روز نشست نزدیک به ۵۰ میلیارد دلار قرارداد به امضا رسیده است. شرکت آرام کو یکی از برگزارکنندگان این نشست است.

یکی از مهم ترین شرکت های حاضر در این نشست، غول نفتی فرانسه، توتال است که در کشور فرانسه مورد یورش سازمان های مردم نهاد این کشور قرارگرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات ضدسرمایه‌داری در داووس

بانک مرکزی آلمان: بهای واحدهای مسکونی با وجود افت قیمت همچنان بالاتر از ارزش واقعی است

فایننشیال تایمز: ایران از دو بانک بریتانیایی برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کرده است