Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مراسم ۳۰ سالگی سیاست انسجام اروپا؛ ایده‌هایی برای ایجاد شغل و بهبود زندگی مردم

مراسم ۳۰ سالگی سیاست انسجام اروپا؛ ایده‌هایی برای ایجاد شغل و بهبود زندگی مردم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایده هایی برای تولید کم کربن، آموزش زبان ولزی برای بزرگسالان و پروژه ای برای کمک به پناهجویان از جمله برندگان جشن ۳۰ سالگی سیاست انسجام اروپا بود.

آگهی

پنج پروژه از ت‍مام مناطق در اروپا برنده «جایزه ستاره های منطقه ای» برای بهترین ایده ها در ایجاد شغل و بهبود زندگی مردم در سطح منطقه ای اروپا شدند.

اداره کل سیاست‌های منطقه‌ای و شهری کمیسیون اروپا با برگزای مراسمی در بروکسل، ۳۰ سالگی سیاست انسجام اتحادیه ی اروپا را جشن گرفت.یکی از مقولات مطرح در این برنامه «دستیابی به پایداری از طریق انتشار کم کربن» بود.

هلسینکی برنده جایزه دستیابی به پایداری از طریق انتشار کم کربن

کریستین وستفال عضو پارلمان اروپا و عضو کمیته توسعه منطقه ای در این مراسم برنده بخش دستیابی به پایداری از طریق انتشار کم کربن را اعلام کرد که برنده این بخش منطقه هلسینکی فنلاند بود.

مارجو ماتانن مسئول پروژه بازیافت پنبه و برنده بخش «دستیابی به پایداری از طریق انتشار کم کربن» می گوید: «تلاش ما بهبود اقتصاد مدور (در تقابل با اقتصاد خطی) یا بازیافتی است. ابزار ما ساختن نوع جدیدی از تکنولوژی نساجی است.»

پارچه‌های پنبه‌ای بازیافت می شوند و دوباره به فیبری شبیه ویسکوز یا مواد شیمیایی کمتر آلاینده تبدیل می شوند و ضایعات کمتری نسبت به اکثر تکنیک های موجود ایجاد می کنند.

مارجو در ادامه می گوید:‌ «این ابزار، جهان بهتری برای کودکانمان ایجاد می کند و باعث نجات جهان می شود.»

کورینا کرتوو کمیسر اتحادیه اروپا برای سیاست منطقه‌ای می گوید: «من واقعا حامی تبادل روش ها و شیوه های خوب هستم و ما شاهد رشد این فرایند هستیم که باعث ایجاد شغل و ارزش افزوده می شود.»

برنده حوزه میراث فرهنگی؛ پروژه «نانت گوسیین» برای آموزش زبان ولزی

لامبرت ون نیستلروویج عضو پارلمان اروپا و عضو کمیته توسعه منطقه ای جایزه ستاره های منطقه‌ای ۲۰۱۸ در حوزه سرمایه گذاری در میراث فرهنگی را به پروژه «نانت گوسیین» Nant Gwrtheyrn از ولز بریتانیا داد.

جیم او-رورک مسئول پروژه زبان ولزی از ولز بریتانیا می گوید:‌ «در ۴۰ سال گذشته ما زبان ولزی را بازسازی کردیم و پروژه «نانت گوسیین» جایی است که بزرگسالان برای یادگیری زبان ولزی به آنجا می روند.»

پروژه آموزش زبان ولزی جنب و جوشی به روستا «نانت گوسیین» داده است.

او-رورک می افزاید: «کمک‌های مالی اتحادیه اروپا وقتی شما رویایی دارید به کمک می آیند، امری که واقعا می تواند تاثیرگذار باشد. بنابراین شما به کمک مالی نیاز دارید تا پروژه تان را اجرا کنید و این آنچیزی بود که در روستای «نانت گوسیین» اتفاق افتاد. اینجا یک روستای مرده بود، هیچ کس اینجا زندگی نمی کرد و ما توانستیم دوباره آنرا بسازیم و اکنون اینجا یک روستای پر جنبش و جوش است که ۳۰ نفر در آن مشغول کار شده‌اند.»

کارل هینز لامبرتز رئیس کمیته اروپایی مناطق درباره این پروژه می گوید: «تمام پروژه هایی که نامزد شدند پروژه هایی هستند که چیزی ویژه را تحقق داده اند که می تواند الهام بخش دیگران شود. شما به این طریق می بینید که اروپا چیزی نیست که باید از ان ترسید، اروپا چیزی است که می تواند امید به مردم بدهد.»

جایزه بخش رسیدگی به چالش مهاجرت

منطقه مورسیا اسپانیا جایزه بخش «رسیدگی به چالش مهاجرت» را از آن خود کرد.

خاویر سلدرن لورنتو وزیر کار و بازرگانی منطقه خودمختار مورسیا اسپانیا که این جایزه را دریافت کرد می گوید: «پروژه ما ایجاد یک پروتکلی برای کمک به پناهجویان برای دسترسی به نیازهای اساسی مثل خانه، سلامت و حمایت از مهارت آموزی برای اشتغال است.»

محمد طارق قلاوی پناهجو از دمشق پایتخت سوریه که از این پروژه بهره برده است می گوید: «این برنامه خیلی به من و خانواده ام کمک کرد که تمام آن شرایط وحشتناک را پشت سر بگذاریم.»

خاویر سلدرن لورنتو می افزاید:‌ «ما با کمک مالی اتحادیه اروپا، پروتکلی طراحی کردیم که در آن نه تنها درباره ارقام یا بودجه حرف می زنیم بلکه درباره مردم، مردمی که چنین شرایط دراماتیکی دارند صحبت کرده ایم و با کمک ما، آنها آینده روشنی خواهند داشت.»

در میان دیگر برندگان این پروژه، ابتکاری از چک برای ارائه مسکن اجتماعی به مردم فقیر و یک پروژه از پرتغال برای جذب شرکت های فن آوری اطلاعات به مناطق روستایی جایزه گرفتند.

آگهی

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استخدام بدون رزومه و مصاحبه شغلی در یک شرکت هلندی

ویژه برنامه‌ یورونیوز به مناسبت سی‌امین سالگرد سیاست انسجام اروپا

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟