Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کامرون؛ آفریقایی سر سبز برای گردشگران

کامرون؛ آفریقایی سر سبز برای گردشگران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کشور کامرون در قلب آفریقای سرسبز و پر از جاذبه های گردشگری قرار دارد.

آگهی

کشور کامرون در قلب آفریقای سرسبز و پر از جاذبه های گردشگری قرار دارد.

خبرنگار یورونیوز به ناحیه «بوفالو سیاه»، یکی از سه اقامتگاه گردشگری در پارک ملی بونوئه در شمال این کشور رفته و درباره این کشور گزارشی تهیه کرده است. این اقامتگاه در قلب یک شکارگاه قدیمی و بزرگ واقع شده است. وسعت پارک ملی ۱۸۰ هزار هکتار است، یعنی دو برابر مساحت شهر بزرگی مانند پاریس.

مسئول جنگلبانی این پارک حفاظت شده به تلاش های مسئولان برای جذب گردشگران و همچنین تحقیق بر نحوه زندگی حیوانات و جابجایی آنها در این ناحیه اشاره می کند. در این پارک دهها گونه جانوری زیست می کنند.

ژان پل کوین، مسئول جنگلبانی پارک ملی بونوئه می گوید: «ما می توانیم گردشگران را مستقیم به جایی که حیوانات حضور دارند ببریم. حیوانات با شما قرار نمی گذارند. آزادند و هر جایی که بخواهند می روند. ولی ما توجه به شناخت خوبمان از ناحیه، بخت زیادی برای دیدار کردنشان داریم.»

ساکنان محلی در این ناحیه نقش راهنما و بلد راه را بر عهده دارند. پارک جنگلی و جاذبه های گردشگری آن برای برخی ساکنان فرصت شغلی فراهم آورده است.

دانیل انگانول، مدیر توسعه گردشگری کامرون می گوید: «باید به ساکنان اجازه توسعه شرایط زندگی، بهره برداری کشاورزی و همچنین پتانسیل گردشگری را داد. نباید آنها را از این ناحیه راند.»

یورونیوز همچنین به بخش غربی کامرون نیز سر زده است. کوه آتشفشانی کامرون در این ناحیه قرار دارد و آخرین بار در سال ۲۰۰۰ فوران کرد. همراه یک راهنما به ارتفاعات این کوه آتشفشانی می رویم.

دانیل راهنمای محلی می گوید: «هر چه بالاتر می روید هوا سردتر شده و میزان اکسیژن نیز کمتر می شود. بنابراین به انرژی بیشتری نیاز دارید. اگر به قله برسید، شما بر بام آفریقای مرکزی و غربی قرار دارید و پادشاه این سرزمین بشمار می آیید.»

در ارتفاع ۱۸۰۰ متری یکی از چهار پناهگاه کوه کامرون وجود دارد و گردشگران می توانند شب را در آنجا بمانند. ولی برای گذراندن شب باید با خود آب و غذا و کیسه خواب همراه داشته باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن