Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برگزاری پنجمین دوره کنفرانس بین المللی توسعه آفریقا در کازابلانکا

برگزاری پنجمین دوره کنفرانس بین المللی توسعه آفریقا در کازابلانکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پنجمین اجلاس بین المللی توسعه آفریقا به میزبانی کازابلانکا در مراکش برگزار شد.

آگهی

پنجمین اجلاس بین المللی توسعه آفریقا به میزبانی کازابلانکا در مراکش برگزار شد. هدف از برگزاری آن، ترویج اقتصاد قاره و ایجاد یک مدل جدید همکاری است که بر پایه اعتماد و توسعه متقابل کشورهای آفریقایی است.

کازابلانکا پایتخت اقتصادی مراکش، میزبان پنجمین نشست بین المللی توسعه آفریقا بود. بیش از ۲۰۰۰ نفر از ۳۰ کشور آفریقایی در این نشست دو روزه شرکت کردند.

این نشست محلی برای ملاقات سران اقتصادی آفریقاست و هدف از برگزاری آن، ترویج اقتصاد قاره و ایجاد یک مدل جدید همکاری است که بر پایه اعتماد و توسعه متقابل است.

اما فرصتهای تجاری در اینجا چه هستند؟ نشست کازابلانکا محلی است برای تبادل نظر بین سرمایه گذاران خصوصی و سران کشورهای آفریقایی.

وزیر تجارت و صنعت گردشگری گابون می گوید: «اگر نیروگاه های برق-آبی داشته باشد که مقدار زیادی انرژی برق تولید کند، فایده ای ندارد که منهم در همین زمینه سرمایه گذاری کنم. برای تقویت توان اقتصادی مان باید ابزارهایمان را با هم بکار بیندازیم و نقاط قوتمان را با هم ترکیب کنیم. یک میلیارد نفر در حال حاضر در آفریقا زندگی می کنند. این جمعیت ممکن است تا افق ۲۰۵۰ دو برابر شود. در نتیجه چالش اصلی، دستیابی به رشد اقتصادی فراگیر است که تمام ابعاد اجتماعی را دربر بگیرد.»

محمد کتانی، مدیر عامل بانک «تجارت الوفا» در مراکش می گوید: «پرسش اصلی این است که چگونه مدلهایی برای رشد اقتصادی بوجود آوریم که قشر کم درآمد، و بویژه نسل جوان را در قاره سیاه، جذب کن؛ نسلی که هر ساله بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون نفر را روانه بازار کار می کند؟»

برای جذب سرمایه گذاران، بسیاری از کشورها از جمله سنگال و بورکینا فاسو، اجرای برنامه های راهبردی را برای توسعه اقتصادی آغاز کرده اند.

وزیر نظارت بر برنامه های توسعه اقتصادی در سنگال می گوید: «جای تاسف خواهد بود اگر کسانی به جز خود مردم آفریقا از این رشد اقتصادی بهره ببرند.»

Mezouar : Pas de développement africain sans coopération sud-sud https://t.co/lImyNFYGnP

— La Nouvelle Tribune (@lanouvelleT) 16 March 2017

اجلاس بین المللی توسعه در آفریقا روزهای ۱۶ و ۱۷ مارس ۲۰۱۷ میلادی در کازابلانکا برگزار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سنگال؛ فضای دوستانه کسب و کار برای سرمایه‌گذاری خارجی

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت