واکنشها به بازداشت موقت معاون شرکت سامسونگ

واکنشها به بازداشت موقت معاون شرکت سامسونگ
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاهی در سئول روز جمعه دستور دستگیری و بازداشت موقت لی جی یونگ، معاون شرکت سامسونگ را صادر کرد.

آگهی

دادگاهی در سئول روز جمعه دستور دستگیری و بازداشت موقت لی جی یونگ، معاون شرکت سامسونگ را صادر کرد.

لی جی یونگ و کمپانی سامسونگ به پرداخت رشوه به نزدیکان رئیس جمهوری تعلیق شده کره جنوبی متهم هستند. هدف از پرداخت چندین فقره رشوه که مجموع آنها به رقم ۳۵ میلیون یورو می رسد پیروزی در پرونده های داوری و دعاوی حقوقی بوده که علیه شاخه های مختلف این شرکت مطرح بوده است.

چو چانگ هون، استاد در مدرسه بازرگانی سوگانگ گفت: «بازداشت این مقام کمپانی سامسونگ نه تنها به ضرر و زیان این شرکت منجر خواهد شد بلکه از نظر اجتماعی نیز تبعاتی دارد. در عین حال سیستم قضایی کره جنوبی نشان داد که نسبت به این جرایم انعطافی ندارد. در بلند مدت این امر اعتبار کره را تقویت خواهد کرد.»

کسب چراغ سبز و نهایی کردن عملیات ادغام دو شاخه این کمپانی در سال ۲۰۱۵ از دیگر موارد پرداخت رشوه گزارش شده است.

دادگاه شواهد و مدارک موجود در پرونده را برای بازداشت معاون سامسونگ کافی دانسته است. جلوگیری از امحای احتمالی مدارک از دیگر دلایل این دستگیری است.

یک شهروند کره ای در واکنش به این تحولات می گوید: «پیش بینی می کردم این بازداشت صورت گیرد. اینبار مدارک کافی بدست آمده و قانون عادلانه اجرا شده است.»

شهروند دیگری اعتقاد دارد: «این بازداشت خجالت آور است. هدف اصلی این پیگردهای قانونی رییس جمهوری کره جنوبی است. اعتقاد دارم مدارک کافی علیه وی بدست نیاوردند و لی جی یونگ را بازداشت کردند. این موضوع تاثیرات مخربی برروی اقتصاد کره جنوبی خواهد داشت.»

مقامات قضایی کره جنوبی اعتقاد دارند رشوه ها به نهادهای مختلفی که همگی توسط چوی سون سیل از جمله نزدیکان رئیس جمهوری کره جنوبی اداره می شدند پرداخت شده است. چوی سون سیل نیز توسط پلیس بازداشت شده است.

انتشار این خبر ارزش سهام سامسونگ را در بازار بورس سئول با افت شدیدی همراه کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت معاون اول سامسونگ در ارتباط با پرونده فساد مالی رئیس جمهوری کره جنوبی

معاون مدیرعامل سامسونگ برای بار دوم به دادسرا احضار شد

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد