سقوط ارزش پوند در آستانه سخنان نخست وزیر بریتانیا درباره برکسیت

سقوط ارزش پوند در آستانه سخنان نخست وزیر بریتانیا درباره برکسیت
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بازار مبادلات ارزی روز دوشنبه شاهد سقوط ارزش پوند در برابر دلار آمریکا بود.

آگهی

بازار مبادلات ارزی روز دوشنبه شاهد سقوط ارزش پوند در برابر دلار آمریکا بود. در حالی ارزش واحد پولی بریتانیا به پایین ترین حد خود از ماه اکتبر گذشته سقوط می کند که بازار در انتظار اعلام مواضع و سخنرانی بسیار مهم ترزا می، نخست وزیر این کشور درباره روند خروج کشورش از اتحادیه اروپا است.

مایک اینگرام، تحلیلگر بازار بورس از لندن گفت: «این موضوع که بریتانیا بخت ناچیزی دارد تا دسترسی خود به بازار مشترک اروپایی را حفظ کند، بیش از پیش نمایان می شود. اگر چنین باشد بریتانیا به حال خود رها خواهد شد و دولت خود را برای کشمکش آماده خواهد کرد. طی ۲۴ ساعت گذشته فیلیپ هاموند، وزیر دارایی گفت اگر دسترسی به بازار مشترک برای بریتانیا قطع شود این کشور تسلیم نخواهد شد و از پای در نخواهد آمد.»

رسانه های بریتانیایی اعلام کرده اند ترزا می در سخنان روز سه شنبه خود خروج از بازار مشترک اروپایی، توقف اتحاد گمرکی و خروج از دیوان دادگستری اروپا را بعنوان محورهای اصلی برکسیت مطرح خواهد کرد.

کاهش ارزش پوند برروی بالارفتن نرخ تورم و قیمت اجناس وارداتی تاثیر مستقیم خواهد داشت.

یک فروشنده پوشاک در بریتانیا می گوید: «اوضاع می تواند به سرعت تحول پیدا کند. رای مردم برای خروج از اتحادیه اروپا مربوط به ماه ژوئن می شود، مسلما کارهای زیادی برای انجام دادن مانده اما ترزا می باید دکمه را فشار دهد و مطمئن شود که همه چیز سرجای خود قرار دارد تا اینکه بتواند تا ماه آوریل امور را پیش ببرد.»

از زمان مشخص شدن نتیجه همه پرسی در بریتانیا در ماه ژوئن گذشته مبنی بر خروج این کشور از اتحادیه اروپا ارزش پوند در برابر دلار آمریکا حدود ۲۰ درصد سقوط کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاخص مرجع «فوتسی ۱۰۰» بازار بورس لندن صاحب رکورد شد

سقوط ارزش پوند پس از مصاحبه نخست وزیر بریتانیا با اسکای نیوز

تراشه سواری نیکی؛ شاخص بورس توکیو رکورد ۳۴ ساله خود را شکست