Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پارک فنآوری استانبول: شرکت های بزرگ بخش نوآوری و تحقیق خود را به ترکیه منتقل می کنند

پارک فنآوری استانبول: شرکت های بزرگ بخش نوآوری و تحقیق خود را به ترکیه منتقل می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شرکت های بسیاری ستاد منطقه ای و حوزه مربوط به نوآوری، تحقیق و توسعه خود را در ترکیه بنا کرده اند.

آگهی

شرکت های بسیاری ستاد منطقه ای و حوزه مربوط به نوآوری، تحقیق و توسعه خود را در ترکیه بنا کرده اند. در این قسمت از برنامه «هدف» به استانبول رفته ایم تا ویژگی ها، نقاط قوت و فرصت های سرمایه گذاری شرکت های بزرگ در این کشور را بررسی کنیم.

در پارک فناوری (تکنوپارک) جدید استانبول، بزرگترین شرکت های چند ملیتی پهلو به پهلوی نوآورترین شرکت های تازه تاسیس در ترکیه هستند. یک اکوسیستم واقعی که ۲۵۰۰ مهندس در حوزه تحقیق و توسعه با شعار نوآوری و کشف بازارهای جدید را گرد هم آورده است. در همین فضا است که شرکت جنرال الکتریک کارخانه های بیشتر را در ترکیه راه انداز می کند.

اش ناینار مدیر فروش منطقه ای جنرال الکتریک می گوید: «ما به تازگی ۲۰ میلیون دلار اینجا در یکی از کارخانه هایمان برای ترانسفورماتورهای قدرتمند سرمایه گذاری کرده و سطح کارخانه را برای تولید بیشتر دوبرابر کرده ایم. این کار یک گام طبیعی برای ما از نقطه نظر نوآوری است. ما در این کارخانه با هدف توسعه محصولات، پتانسیل ها و مهمتر از همه پاسخ به مشتریانمان سرمایه گذاری کرده ایم.»

پروژه های زیادی برای دیجیتالی شدن فرایندهای صنعتی با هدف تولید برای بازار محلی و همچنین برای بازار کشورهای همسایه ترکیه، در این پارک آغاز شده است.

این پارک فن آوری قطب جدید نوآوری در ترکیه محسوب می شود. اتصال این «سایت تکنولوژی» به یکی از فرودگاههای استانبول، از دیگر مزایای این منطقه ویژه فن آوری است.

بلال ماسیت، مدیر کل پارک فن آوری استانبول می گوید: «در اینجا شما می توانید از حمایت های چند گانه پارک فن آوری استانبول و دولت بهره مند شوید و از مشوق های دولتی استفاده کنید که به شما اجازه می دهد مالیات بر درآمد و دیگر مالیاتهایتان به نصف کاهش یابد.»

بسیاری از شرکت های بین المللی به آینده اقتصادی ترکیه باور دارند. در حال حاضر در ترکیه حدود ۵۰ هزار شرکت با سرمایه گذاری خارجی ها فعالیت می کنند. ترکیه دومین کشور سازمان همکاریهای اقتصادی و توسعه است که قوانین سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور را در ۲۰ سال گذشته بشدت تسهیل کرده است.

فقط در دهه گذشته کوکا کولا، غول آمریکایی صنعت نوشابه نزدیک به یک میلیارد دلار در ترکیه سرمایه گذاری کرده است. به یقین، موقعیت ژئواستراتژیک و پویایی بازار داخلی علت انتخاب ترکیه بوده است اما این همه ماجرا نیست.

گالیا فرایان مولنس رئیس بخش ترکیه، قفقاز و آسیای میانه کوکا کولا در ترکیه می گوید: «اول اینکه استعدادهایی که در ترکیه وجود دارد از کیفیت و آموزش خوب برخوردارند. اما مهمتر از همه این است که آنها انرژی لازم برای اینکه در یک فضای بی ثبات به شیوه ای استراتژیک فکر کنند را دارا هستند؛ نظر به کوتاه مدت و اقدام در بلند مدت و انجام این دو بطور موازی. موضوعی که بسیار مهم است و یکی از ویژگی های منحصر بفردی است که استعدادهای ترکیه به جهان کنونی عرضه کرده اند.»

پویایی اقتصادی و داشتن یک چارچوب استراتژیک برای نوآوری، عناصری است که ترکیه امیدوار استبا تکیه بر آنها شبکه سرمایه گذاران را در کشور گسترده تر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احداث کانال استانبول؛ بلندپروازی جدید اردوغان

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور