توافق اوپک و روسیه برای کاهش سطح تولید قیمت نفت را بالا می برد

توافق اوپک و روسیه برای کاهش سطح تولید قیمت نفت را بالا می برد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده در صورتی که اوپک به همراه روسیه برسر کاهش سطح تولید نفت به توافق برسند سطح عرضه و تقاضا در بازار به تعادلی نسبی خواهد رسید و قیمت طلای سیاه افزایش خواهد…

آگهی

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده در صورتی که اوپک به همراه روسیه برسر کاهش سطح تولید نفت به توافق برسند سطح عرضه و تقاضا در بازار به تعادلی نسبی خواهد رسید و قیمت طلای سیاه افزایش خواهد یافت.

این خبر خوبی برای شرکتهای نفتی از جمله کمپانی آرامکو است که در سال ۲۰۱۸ وارد بازار بورس می شود و سرمایه گذاری خواهد کرد.

امین حسن الناصر، مدیرعامل شرکت نفتی آرامکو گفت: «بنیه صنعت نفت و گاز بدلیل افت درآمد، حذف مشاغل و ورشکستگی بشدت ضعیف شده است. اگر این روند نزولی ادامه پیدا کند پیش بینی می کنیم تا سال ۲۰۲۰ سرمایه گذاری ها تا رقم هزار میلیارد دلار متوقف و یا به زمان دیگری موکول شوند.»

از سوی دیگر شرکت نفتی روس نفت روسیه، یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدکننده نفت در جهان اعلام کرده در صورت توافق بین اوپک و روسیه این شرکت سطح تولید روزانه خود را کاهش نخواهد داد.

ایگور سچین، مدیرعامل روس نفت ضمن تایید این مطلب عنوان کرده، درباره کاهش سطح تولید کشورهایی چون عربستان سعودی و یا ایران تردید وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟

رشد ۳۵ درصدی صادرات طی یک دهه؛ شکلاتی‌ترین کشور‌های اتحادیه اروپا کدامند؟