Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برگزاری نمایشگاه کمک های بشردوستانه در قلب نشست استانبول

برگزاری نمایشگاه کمک های بشردوستانه در قلب نشست استانبول
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برای اولین بار پس از تاریخ آغاز به کار سازمان ملل متحد نشست جهانی دو روزه ای در استانبول درباره اقدامات انسان دوستانه برگزار شده است.

آگهی

برای اولین بار پس از تاریخ آغاز به کار سازمان ملل متحد نشست جهانی دو روزه ای در استانبول درباره اقدامات انسان دوستانه برگزار شده است. در چهارچوب این نشست نمایشگاه کمک های بشردوستانه نیز برگزار شده است.

هدف از برگزاری چنین نشستی که با احتساب نمایشگاه، حدود ۶ هزار نفر در آن شرکت داشتند، مقابله موثرتر با بحران های انسانی بوده است.

بورا بایراکتار، خبرنگار یورونیوز از محل برگزاری نشست می گوید: «بحران انسانی حال حاضر که بزرگترین بحران پس از جنگ جهانی دوم محسوب می شود بعدی اقتصادی نیز دارد. این نمایشگاه جایگاه ویژه ای در نشست استانبول داشته است. سازمانهای غیردولتی و شرکتهایی که محصولات مورد نیاز پناهجویان را تولید می کنند گردهم آمده اند.»

میکی تامکینس، از سازمان غیردولتی «درخت لیمو» گفت: «تامین منابع غذایی باید فراتر از پخش مواد غذایی به پناهجویان باشد. بلکه باید به آنها امکان تامین و تولید مواد مورد نیاز داده شود.»

طی ۱۴ سال گذشته حجم کمک های بشر دوستانه ده برابر شده است. در این بین کمک به زنها و کودکان اهمیت زیادی دارد.

آنا تاسون، مسئول هماهنگی یک گروه تولید صنایع دستی گفت: «ما این گروه تولید صنایع دستی را تشکیل دادیم تا زنها بتوانند به این مرکز بیایند و ساک دستی، جواهرات و لوازم دیگر تولید کنند. سپس این محصولات فروخته می شود و پول آن به حساب این زنها واریز می شود.»

براساس آمار سازمان ملل متحد در حال حاضر بیش از ۱۲۵ میلیون نفر در دنیا به حمایت و کمکهای بشر دوستانه نیاز مبرم دارند. هزینه لازم برای حمایت از این افراد حدود ۳۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟