هشدار بانک مرکزی بریتانیا به خروج احتمالی این کشور از اتحادیه اروپا

هشدار بانک مرکزی بریتانیا به خروج احتمالی این کشور از اتحادیه اروپا
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بانک مرکزی بریتانیا یا همان بانک انگلستان پیش بینی کرده در صورتی که در همه پرسی ۲۳ ژوئن مردم بریتانیا به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دهند، این

آگهی

بانک مرکزی بریتانیا یا همان بانک انگلستان پیش بینی کرده در صورتی که در همه پرسی ۲۳ ژوئن مردم بریتانیا به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دهند، این کشور با معضلاتی چون افزایش نرخ بیکاری و کاهش ارزش پوند مواجه خواهد شد. به اعتقاد این نهاد کاهش حجم سرمایه گذاریها و افت میزان مصرف داخلی از دیگر تبعات خروج از اتحادیه اروپا خواهد بود.

مارک کارنی، رییس بانک مرکزی بریتانیا گفت: «کندی آهنگ رشد اقتصادی و افزایش نرخ تورم، اینها ارزیابی های کمیته سیاست پولی بانک مرکزی از خروج احتمالی کشور از اتحادیه اروپاست. این پیش بینی بر مبنای تحلیل دقیق و بررسی عمیق بدست آمده است.»

رییس بانک مرکزی بریتانیا پیش از این درباره خروج از اتحادیه اروپا هشدار داده بود و آنرا عاملی تهدیدکننده برای ثبات اقتصادی این کشور معرفی کرده بود. اما وی در آخرین موضع گیری خود حتی ثبات اقتصادی دنیا را نیز با این خروج احتمالی آسیب پذیر ارزیابی کرده است.

بانک مرکزی بریتانیا در نشست روز چهارشنبه خود در نرخ بهره یعنی ۰.۵ درصد تغییری ایجاد نکرده و سیاستهای پولی حمایتی خود را نیز همانند سابق اجرا خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نفوذ رکود به جمع گروه ۷؛ پس از آلمان، ژاپن و بریتانیا هم به رشد اقتصادی منفی دچار شدند

چرا پشتوانه طلا داشتن همچنان اهمیت دارد؟ کدام کشورها بیشترین ذخایر طلا را در اختیار دارند؟

کشاورزان خشمگین اروپا به چه معترض هستند و چه می‌خواهند؟