Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

از«زندگی عادی» در بروکسل تا «چت بات» نژادپرست مایکروسافت در نبض تجارت

از«زندگی عادی» در بروکسل تا «چت بات» نژادپرست مایکروسافت در نبض تجارت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چهار ماه بعد از حملات تروریستی پاریس، این بار بروکسل، پایتخت اروپا هدف حملات مرگبار قرار گرفت. حملات بروکسل در آستانه تعطیلات عید پاک، بسیاری از

آگهی

چهار ماه بعد از حملات تروریستی پاریس، این بار بروکسل، پایتخت اروپا هدف حملات مرگبار قرار گرفت. حملات بروکسل در آستانه تعطیلات عید پاک، بسیاری از سفرهای سنتی اروپایی ها را لغو کرد. بسیاری از مردم هم برنامه مسافرت خود را تغییر دادند.

در این برنامه «نبض تجارت» به تاثیر این حملات بر صنعت جهانگردی می پردازیم اما پیش از آن، مروری می کنیم بر زندگی شهری در بروکسل، مقر کمیسیون و پارلمان اروپا و دهها نهاد بین المللی دیگر. شهری که ساکنانش تلاش کردند تا «زندگی عادی» را از سر بگیرند یا حداقل تعریف خود را از «زندگی عادی» اصلاح کنند.

در بخش دوم برنامه به تجربه ناموفق مایکروسافت در عرضه «چت بات» یا همان رُبات گفتگوگر «تِی» می پردازیم که از ارسال پیام های ساده احوال پرسی کارش به ارسال پیامهای نژاد پرستانه، ضدیهودی و بعضا جنسیتی کشیده شد. قرار بود هر چه تعامل این «چت بات» با کاربران بیشتر می شود، بر هوش آن هم افزوده شود اما بمباران «برنامه ریزی» شده یکسری از افراد این رُبات هوشمند را از مسیر درست منحرف کرد و مایکروسافت را به واکنش واداشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رشد ۶۷ درصدی فروش املاک و مستغلات در دُبی طی یکسال گذشته

برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه «سیتی اسکیپ» در دبی همزمان با رونق بازار مسکن

دبی؛ افتتاح بیست و نهمین نمایشگاه «بازار سفر عربی»