شبکه اجتماعی توییتر ده ساله شد

شبکه اجتماعی توییتر ده ساله شد
نگارش از Pooneh Irani
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ده سال از اولین روزی که جک دورسی، توییتر را با پیام «همین الان توییترم را راه انداختم» می گذرد. just setting up my twttr— Jack (@jack) 21 de marzo

آگهی

ده سال از اولین روزی که جک دورسی، توییتر را با پیام «همین الان توییترم را راه انداختم» می گذرد.

just setting up my twttr

— Jack (@jack) 21 de marzo de 2006

این شبکه اجتماعی که چهار ماه پس از این توییت در دسترس عموم قرار گرفت، به کاربرانش اجازه می دهد تا متنی با حداکثر ۱۴۰ حرف را ارسال کنند.

در این مدت توییتر به سرعت تبدیل به یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی با حدود ۳۲۰ میلیون کاربر شده که روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون توییت ارسال می کنند.

مارکوس بکدال، سردبیر نتس پولیتیک معتقد است: «توییتر در درجه نخست برای بسیاری از مردم یک کانال خبری است. کانالی که بطور عمده بر اساس متن ساخته شده است، کسانی که بیشتر با اطلاعات کار می کنند در مقابل کسانی که با ابزارهای سمعی و بصری کار می کنند و سراغ اسنپ چت، یوتیوب و فیس بوک می روند.»

توییتر در سالهای اخیر نقش مهمی در رویدادهای جهانی ایفا کرده که نتیجه آن جذب بسیاری از شخصیتهای مهم اجتماعی و سیاسی به استفاده از امکانات این شبکه اجتماعی بوده است.

استفاده از توییتر برای سازماندهی کمپینهای اعتراضی در عرصه های اجتماعی و سیاسی همچنین سبب مسدود شدن استفاده از توییتر در برخی کشورهای جهان، از جمله ایران شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد

پشت پرده کوچ اجباری در افغانستان؛ طالبان چگونه به‌زور گروه‌های قومی را جابجا می‌کند؟