Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

مارونوچی قلب تجارت توکیو با ۲۳۰ هزار کارمند و ۴ هزار شرکت

مارونوچی قلب تجارت توکیو با ۲۳۰ هزار کارمند و ۴ هزار شرکت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مارونوچی در قلب توکیو یکی از زنده ترین محله های بازرگانی در سراسر جهان است. در این قسمت از برنامه «هدف»، به توکیو رفته ایم تا یکی از زنده ترین مناطق

آگهی

مارونوچی در قلب توکیو یکی از زنده ترین محله های بازرگانی در سراسر جهان است. در این قسمت از برنامه «هدف»، به توکیو رفته ایم تا یکی از زنده ترین مناطق تجاری جهان را به شما معرفی کنیم. مارونوچی و دو منطقه مجاورش اوتاماچی و یوراکوشو در قلب توکیو واقع شده است.

منطقه ای تاریخی که از اواخر قرن نوزدهم تاکنون تحولات زیادی از سر گذرانده است. این منطقه مسکونی نیست با این حال زندگی در تمام طول شبانه روز در اینجا ادامه دارد.

ساعت ۹ صبح به ملاقات تاتسو نیشیموتو می رویم. او متخصص برنامه ریزی شهری است و بخوبی با منطقه مارونوچی آشناست. دیدار ما از محل انجمن بین المللی توکیو یکی از نمادهای اصلی این منطقه آغاز می شود. منطقه ای به وسعت ۱۲۰ هکتار و حدود یکصد ساختمان. حدود ۲۳۰ هزار نفر در این منطقه در قلب چهار هزار شرکت کار می کنند. منطقه مارونوچی، قلب تجارت توکیو است و ده درصد تولید ناخالص داخلی ژاپن در این منطقه تولید می شود.

تاتسو نیشیموتو، متخصص برنامه ریزی شهری می گوید: «این منطقه یک بخش اداری ممتاز است و کارکردش هرگز تغییر نخواهد کرد. ما خواهان حفظ و افزایش ارزشهای این منطقه هستیم اما باید این منطقه را متنوع کنیم تا برای نیازهای ما در آینده پاسخگو باشد.»

یکی از چالش ها در این منطقه مسئله امنیت و تداوم فعالیت تجاری است. ساختمان ها در اینجا سیستم ضد زلزله و ضد سیل دارند و بسیاری از ساختمان به انرژی های تجدید پذیر مجهز هستند.

تاتسو نیشیموتو می افزاید: «برای مثال ما در ساختمان های جدید از آخرین فن آوری ها استفاده کرده ایم بنابراین در استاندارهای جدید مان انرژی ۳۰ درصد کمتر مصرف و گاز کربنیک به میزان ۴۰ درصد کمتر تولید می شود.»

یکی دیگر از نوآوری ها ایجاد فضای کاملا جدیدی برای کار، با تمرکز بر رفاه کارکنان است. دراینجا هیچ دفتر خاصی حتی برای مدیر عامل وجود ندارد. فضاهای باز با کاربردی بسیار آسان و بدون مزاحمت.نتیجه این فضای جدید، کاهش قابل توجه غیبت کارکنان و بهبود بهره وری است. کارکنانی که ما ملاقات کردیم همانند مارتین دلبستگی خاصلی به منطقه مارونوچی دارند. او هفت سال است که اینجا کار می کند.

مارتین استولبرگ متخصص سرمایه گذاری می گوید: «اینجا فقط یک منطقه تجاری نیست. بعضی وقت ها شما فقط برج های تجاری و اداری را می بینید و نه چیز دیگری اما خوبی این منطقه این است که شما براحتی و در عرض ۵ دقیقه می توانید به چای و قهوه دسترسی داشته باشید. بنابراین فقط تجار به اینجا رفت و آمد نمی کنند. واقعا زندگی اینجا جریان دارد مانند زندگی در شهر.»

این منطقه در حال حاضر یک منطقه توریستی هم هست که کاملا با بقیه شهر مرتبط است، شامل صدها رستوران و بوتیک و دهها رویداد فرهنگی که هر ساله در اینجا برگزار می شود.این منطقه یکی از مراکز اصلی مورد توجه در بازهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو خواهد بود.

شب زنده داری بخشی دیگر از زندگی این منطقه است. تعدادی از بارها بویژه در روزهای آخر هفته تا صبح باز هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور

تحولات عرصه فناوری نوین؛ دُبی برای پیشتازی در متاورس خیز برداشته است