Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شرکت در دوره های آموزش کارآفرینی، فرصتی برای تجاری کردن ایده های نو

شرکت در دوره های آموزش کارآفرینی، فرصتی برای تجاری کردن ایده های نو
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  Produced by Serge Rombi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هر سال در اروپا هزاران جوان دوره های آموزش کارآفرینی را می گذرانند. این دوره ها هم شغل ایجاد می کند و هم به نوآوری و ایجاد استارت آپ (شرکت های نوپا)

هر سال در اروپا هزاران جوان دوره های آموزش کارآفرینی را می گذرانند. این دوره ها هم شغل ایجاد می کند و هم به نوآوری و ایجاد استارت آپ (شرکت های نوپا) کمک می کند. در این گزارش دنیای تجارت می بینیم که چگونه جوان ۲۷ اسپانیایی توانسته با شرکت در این دوره های ایده های نوآورانه اش را عملی کند. او میز مخصوصی طراحی کرده در نمایندگی شرکت خودروسازی هیوندا در مادرید استفاده می شود.

گذرندان دوره های آموزش کارآفرینی به جوانان کمک می کند که بتوانند کسب و کار خودشان را به راه بیندازند. این دوره ها همچنین فرصتی برای ارائه نوآوری در بازار است.

سازمان موسوم به «دستاوردهای جوانان در اروپا» یکی از بزرگترین ارائه دهندگان برنامه های آموزش کارآفرینی در اروپاست. شرکت در دوره های این سازمان محدودیت سنی ندارد: از دانش آموزان دوره ابتدایی گرفته تا دانشجویان دانشگاهها می توانند از این دوره های آموزشی بهره ببرند.

دیوید ماتا ۲۷ ساله در مادرید پس از شرکت در یک دوره شش ماهه در این سازمان توانسته ایده اش برای طراحی میزهای کاری ارگونومیک و هوشمند را تجاری کند. این میزها «ارگون» نام دارد و با هدف بهینه کردن بازدهی کار گروهی طراحی شده است. میز هوشمند ارگون عادت های کاربر را می سنجد و در حفظ سلامت او نقش خواهد داشت. این میز مدتی است که در نمایندگی شرکت خودروسازی هیوندا در مادرید آزمایش می شود.

داوید ماتا می گوید: «کار تیمی خیلی مهم است. این میز، کار گروهی را تسهیل می کند. به سلامتی هم کمک می کند چون باید مدتی از روز را سرپا بکاربایستید. با استفاده از این میز به سی درصد فضای کاری کمتر نیاز است.»

داوید این دوره را زیر نظر متخصصان بازرگانی از سراسر دنیا گذرانده است. وی طی این مدت به محل کار شرکت هیوندا هم دسترسی داشته و با کارکنان نمایندگی شرکت خودروسازی کره ای در مادرید هم در تماس بوده است. به این ترتیب توانسته برای تامین بودجه پروژه اش از این شرکت کمک بگیرد.

او در باره فواید این دوره آموزشی می گوید: «با شرکت در این برنامه آموزشی توانستم اولین طرح بازرگانی خودم را آماده کنم و راه های لازم برای شروع تجارتی خوب را یاد بیاموزم، همچنین یاد گرفتم چگونه پروژه ام را برای سرمایه گذاران توضیح بدهم تا بتوانم سرمایه لازم را تهیه کنم.»

چند ماه پس از اتمام نمونه کار، داوید و همکارش که در ایالات متحده کار می کند، توانستند طرحشان را در شرکتهای مختلف فناوری در “سیلیکون ولی” به اثبات برسانند و در حال حاضر مشتری های بالقوه هم دارند.

وی می گوید: «همین الان محصول خودمان را به نماینده هیوندای در جزایر قناری فروخته ایم. با شرکت های فنی سرتاسر دنیا هم ارتباط داریم به خصوص در ایالات متحده، استرالیا، و افریقای جنوبی.»

مدیر سازمان «دستاوردهای جوانان» در مادرید می گوید که شرکت در دوره های آموزش کارآفرینی، توانایی های جوانان برای ایجاد کسب و کار را افزایش می دهد. وی می افزاید: «مطالعات نشان داده که جوانانی که این دوره ها را می گذرانند، پنج برابر بیشتر از دیگران در خلق کسب و کار توانایی دارند. بعلاوه، از اقبال بیشتری هم برای یافتن شغلی با درآمد خوب برخوردارند. از سال ۲۰۰۲ تا کنون با کمک بیش از ۱۶۵ هزار داوطلب متخصص بازرگانی ۴۴ میلیون جوان را برای کارآفرینی آموزش داده ایم.»

وی درباره نحوه دسترسی به برنامه ها و دورهای این سازمان می گوید: «تمام اطلاعات روی وبگاه ما موجود است. اگر دانشجو هستید و ایده ی خوبی دارید و علاقه دارید آن را به اجرا در بیاورید می توانید به رایگان از برنامه های ما استفاده کنید.»

آموزش کارآفرینی

  • دوره های آموزشی کارآفرینی به کسانی که در این دوره ها شرکت می کنند کمک می کند مهارتهای خود را برای به راه انداختن شرکت تجاری گسترش دهند
  • جوانانی که دوره آموزش کارآفرینی را گذرانده اند، نسبت به کسانی که در این دوره ها شرکت نکرده اند، دستکم سه برابر بیشتر از توانایی برای به راه انداختن کسب و کار شخصی برخوردارند
  • سازمان «دستاوردهای جوانان در اروپا» بزرگترین سازمان ارائه دهنده دوره های کارآفرینی در اروپاست. در سال ۲۰۱۵ میلادی سه میلیون و ۵۰۰ هزار جوان در ۳۹ کشور از این دوره ها بهره برده اند

لینکهای مفید

ابزاری برای کار آفرینی (مصاحبه به زبان انگلیسی)

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟