Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اقتصاد اشتراکی چه فوایدی برای مصرف کننده اروپایی دارد؟

اقتصاد اشتراکی چه فوایدی برای مصرف کننده اروپایی دارد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این هفته در برنامه سخن شما جیمز از لندن پرسیده است: «اقتصاد اشتراکی چه سودی برای مصرف کننده دارد؟» گیلرمو بلترا مدیر بخش اقتصادی دفتر مصرف کنندگان

آگهی

این هفته در برنامه سخن شما جیمز از لندن پرسیده است: «اقتصاد اشتراکی چه سودی برای مصرف کننده دارد؟»

گیلرمو بلترا مدیر بخش اقتصادی دفتر مصرف کنندگان در اروپا به این پرسش پاسخ می دهد: «اقتصاد اشتراکی، در سبک زندگی مصرف کننده، و همچنین خریدارِ محصول و کالا تغییر ایجاد می کند. این نوع اقتصاد فواید زیادی برای مصرف کننده اروپایی دارد. بعنوان مثال مصرف کنندگان می توانند خانه ای برای تعطیلات اجاره کنند یا از خدمات یک معمار یا یک وکیل به شکلی کارآمدتر و با قیمت مناسبتری، بهره ببرند.»

وی می افزاید: «پلتفورمهای مربوط به اقتصاد اشتراکی همچنین به مصرف کننده امکان می دهد که برخی از کالاها و خدمات را بهتر از قبل به اشتراک بگذارد. به عنوان نمونه، می توانید هزینه سفر را با کسی که لزوما نمی شناسیدش، تقسیم کنید؛ یا اینکه ابزارآلات فنی خانگی را از یکی از همسایگانتان که حتی تا به حال با او حرف هم نزده اید، قرض کنید. طبق مدل اقتصاد اشتراکی، افراد کالا یا خدماتی را که در مالکیت خصوصی شان هست، مثل آپارتمان، خودرو یا حتی وقت و مهارتهایشان را در مقابل دریافت خدمات یا کالاها با دیگران به اشتراک می گذارند. در زمان مشکلات اقتصادی، [سبک زندگی اشتراکی] اهمیت پیدا کرده است.»

آقای بلترا درباره چالشهای این سیستم اقتصادی جدید می گوید: «اقتصاد اشتراکی، چالشهایی در رابطه با سیاستهای حمایت از حقوق مصرف کننده بدنبال دارد، که سیاستگذاران در سطح اتحادیه اروپا و در سطح ملی باید با آن مواجه شوند. زیرا مصرف کننده برای اعتماد به این مدل اقتصادی، به محیطی امن نیاز دارد. اولین چالشی که سیاست گذاران با آن روبرو می شوند به چگونگی اجرای قوانین ملی و قوانین در سطح اتحادیه اروپا، دراین حوزه مربوط می شود که در حال حاضر کاملا نامشخص است. قوانین و مقررات فعلی بدرستی از حقوق مصرف کننده حمایت نمی کند. به همین دلیل هم سیاستگذاران باید این قوانین را تقویت کرده و همچنین به مصرف کننده ای که کالا یا خدماتی را به اشتراک می گذارد یا آن را دریافت می کند، تضمین بدهند که از حقوقش حمایت می شود.»

شما هم می توانید پرسشهای خود را در وبسایت برنامه مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟