Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نگرانی شرکت کنندگان در مجمع جهانی اقتصاد از تحولات اقتصادی

نگرانی شرکت کنندگان در مجمع جهانی اقتصاد از تحولات اقتصادی
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اطمینان خاطر سرمایه گذاران از ادامه داشتن تدابیر حمایتی بانک مرکزی اروپا پس از نشست روز پنجشنبه این نهاد، آرامش نسبی را به بازارهای بورس اروپایی پس

آگهی

اطمینان خاطر سرمایه گذاران از ادامه داشتن تدابیر حمایتی بانک مرکزی اروپا پس از نشست روز پنجشنبه این نهاد، آرامش نسبی را به بازارهای بورس اروپایی پس از چند روز آشفتگی بازگرداند. شاخص سهام در پایان کار بازار بورس لندن افزایش معادل ۱.۷۷ درصد داشته است.

از سوی دیگر اگر چه عملکرد بازارهای مالی در دستور جلسه مجمع جهانی اقتصاد داووس جای نداشته، اما سقوط شدید شاخص سهام در این بازارها طی روزهای اخیر توجه ها را در اجلاس به خود جلب کرده است.

حسین النویس، رییس شرکت سرمایه گذاری «النویس» در ابوظبی یکی از شرکت کنندگان در اجلاس داووس گفت: «سقوط قیمت نفت، کاهش روند رشد اقتصادی چین و کمبود نقدینگی بانکها تاثیر منفی بر اقتصاد دارد. امیدوارم در ماههای آینده چشم انداز روشنی پیش رو باشد اما در حال حاضر وضعیت مناسب نیست.»

جان نلسون، رییس بانک لویدز در لندن از دیگر شرکت کنندگان در مجمع جهانی اقتصاد در داووس است. وی اعتقاد دارد: «امری که مرا عصبی می کند ادامه داشتن روند نزولی در بازار و شوک شدید در آن است که می تواند به افت اعتماد مصرف کنندگان منجر شود.»

در اجلاس داووس بررسی بحران در بازارهای بورس در سراسر دنیا که از ابتدای سال ۲۰۱۶ پررنگتر شده به همان اندازه اهمیت پیدا کرده که موضوع اصلی این اجلاس یعنی «چهارمین انقلاب صنعتی».

کارشناسانی چون نوریل روبینی، که بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ را پیش بینی کرده بود بر گذرا بودن این بحران اعتقاد دارد. در مقابل جورج سوروس، میلیاردر آمریکایی نسبت به ایجاد بحران جدید اقتصادی هشدار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟

پس‌انداز یا ولخرجی؛ نوجوانان کدام کشورها سواد مالی بیشتری دارند؟

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟