Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اروپا و کاهش نرخ بیکاری

اروپا و کاهش نرخ بیکاری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تلویزیون فرانسه با نزدیک شدن به پایان سال میلادی در فرانسه نرخهای بیکاری سال و مقایسه آن با سالهای قبل توسط بسیاری از موسسات نظرسنجی بررسی می شود. به

آگهی

تلویزیون فرانسه

با نزدیک شدن به پایان سال میلادی در فرانسه نرخهای بیکاری سال و مقایسه آن با سالهای قبل توسط بسیاری از موسسات نظرسنجی بررسی می شود. به نظر می رسد که نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۱۵ با کاهش مواجه بوده است و در سال ۲۰۱۶ این نرخ بازهم پایین تر خواهد رفت.

در منطقه فرانش کونته فرانسه شهروندان این منطقه کم جمعیت با تاسیس یک کارخانه جدید مواجه اند. این کارخانه تجهیزات اولیه برای خودروهای پژو و سیتروئن تولید می کند و ظاهرا سود شرکت افزایش قابل توجهی یافته است.

از دو سال گذشته تا امروز بیش از ده میلیون یورو در این کارخانه هزینه شده است و بسیاری از دستگاهها مدرن شده اند. اصلی ترین کار امروز بر دوش رباتهای الکترونیکی است. امروز در کارخانه کارگران در سه شیفت و شبانه روز به کار مشغولند چرا که تقاضا افزایش یافته است.

ده درصد به سود این شرکت افزوده شده است و به نظر می رسد بحران اقتصادی به پایان رسیده است. این شرکت قراردادهای دائمی با ۲۵ تکنیسین بسته است. نزدیک به یک میلیون قطعه خودرو در این کارخانه تولید می شود و کارخانه با افزایش ۳۰ درصدی نرخ فروش مواجه بوده است.

یک شرکت فرانسوی کارخانه آلمانی تولید زیر صندلیهای خودرو را خریده است. این شرکت با مرسدس و آئودی قرارداد دارد. نرخ سود شرکت نسبت به پنچ سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است. در این کارخانه برخی از محصولات با نوآوریهای پیچیده ای تولید می شوند و در رقابت با دیگر کارخانه ها موفقیت زیادی داشته اند. این کارخانه فرانسوی می خواهد تا سال آینده دست کم ۵۰ نفر را استخدام کند. تلویزیون ایتالیا

ایتالیا هم شاهد رشد اقتصادی در زمینه صنعتی بوده است. آنهم پس از ۳ سال بحران بی سابقه، اما چگونه شرکتهای ایتالیایی در مقابل بحران مقاومت کرده اند.
تولید گیره های رخت با نوعی پلاستیکهای بیودگرادابل یا پلاستیک هایی که ماده اولیه آنها طبیعی هستند و براحتی در چرخه اکوسیستم تبدیل می شوند، بخش مهم کار این شرکت است. در واقع تغییر کیفیت گیره ها برای مصرف کننده قابل تمییز نیست. آنها هر آنچه که در بازار است می خرند مثلا کیفیت محصولات این شرکت را با چینیها یکی می دانند در حالیکه کیفیت محصولات کاملا متفاوت است و برای محیط زیست ارزش دیگری دارد. این شرکت ایتالیایی توانسته است بازارهای اروپایی را با توجه به کیفیت بالای پلاستیکهای مصرفی تصاحب کند. سرمایه گذاریها در این کارخانه امروز به بار نشسته است و سود کارخانه به بیش از ۵ میلیون یورو رسیده است.

تلویزیون پرتغال

برای بسیاری از محققان پرتغالی یافتن کارهای دانشگاهی و در موسسات علمی امکان پذیر نیست وبسیاری ترجیح می دهند این کشور را به مقصد دیگر کشورهای اروپایی ترک کنند. نرخ بیکاری زیر ۲۵ ساله ها در این کشور به ۳۲ درصد رسیده است.

پروژه اوراکسس طرحی است اروپایی برای کمک به محققان تا بتوانند کار پیدا کنند.
در پرتغال کار کمی برای محققان وجود دارد و خصوصا در زمینه علوم اجتماعی و علوم انسنای انتخاب محققان بسیار ناچیز است. حال اجرای این طرح در پرتغال می تواند به محققان کمک کند راحتتر موسسات مورد نظرشان را بیابند. این طرح در ۳۴ شهر اروپایی و ۱۶ کشور اجرایی شده است. در پرتغال دست کم در هفت شهر اجرایی خواهد شد.

یکی از مسئولان این طرح می گوید: “ما به آنها روند کاریابی آسان و یافتن مکانهای مورد نظرشان را نشان می دهیم. یاد می گیرند چگونه باید رزومه های کاری را منتشر کنند و برای موسسات موردنظر اقدام کنند. اینجا برای محققان کار می کنیم تا بتوانند راحتتر در اروپا جذب بازار کار شوند. بعلاوه می توانند تمامی سوالات مورد نظرشان را با ما مطرح کنند و براحتی در تمامی کشورهای اروپایی کار پیدا کنند.”

۴۰ کشور اروپایی در این طرح شرکت دارند، در سال ۲۰۱۵ این پروژه بیش از ۴۲ هزار آگهی کاریابی منتشر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟