Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سامانه آنلاین برای حل مشکلات فرامرزی شهروندان اتحادیه اروپا

سامانه آنلاین برای حل مشکلات فرامرزی شهروندان اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سامانه آنلاین موسوم به “سالویت” (SOLVIT)، خدمات رایگانی برای حل مشکلات بازارهای داخلی اتحادیه اروپاست. این سامانه می تواند به شهروندانی که در فراسوی

سامانه آنلاین موسوم به “سالویت” (SOLVIT)، خدمات رایگانی برای حل مشکلات بازارهای داخلی اتحادیه اروپاست. این سامانه می تواند به شهروندانی که در فراسوی مرزهای کشورشان، با مشکلات ناشی از دخالت مقامات محلی مواجه می شوند، کمک کند.

  • سامانه آنلاین موسوم به “سالویت” (SOLVIT)، خدمات رایگانی برای حل مشکلات بازارهای داخلی اتحادیه اروپاست. این سامانه می تواند به شهروندانی که در فراسوی مرزهای کشورشان، با مشکلات ناشی از دخالت مقامات محلی مواجه می شوند، کمک کند
  • سرویس “سالویت” از زمان آغاز کار خود در سال ۲۰۰۲، توانسته ۸۵ درصد از ۱۴ هزار موردی را که به آن مراجعه شده است، حل کند. این سرویس رایگان است و می توان بصورت آنلاین به آن دسترسی داشت. اگر وضعیت شما قابل بررسی در سالویت باشد، در عرض ده هفته پاسخ شما آماده شود

لینک های مفید

لنا نوردکیست، مسئول این سرویس آنلاین درباره وظایف و مسئولیتهای “سالویت” می گوید: «سالویت ابزاری غیر رسمی است. تلاش ما این است راه حل مشکلات طی گفتگو با مقامات درگیر پیدا شود.»

برای اینکه از نزدیک با سازوکار خدمات “سالویت” آشنا شویم، نمونه ای را در سوئد بررسی می کنیم. اپلیکیشن “سی پایلوت” (Seepilot)، نرم افزاری برای ناوبری دریایی در اروپاست که یکی از پرطرفدران ترین نرم افزارها در این زمینه است. این نرم افزار را یک شرکت سوئدی طراحی کرده است.

“سی پایلوت” با نقشه های دیجیتالی کار می کند و طبق قوانین اتحادیه اروپا باید بتوان از آن در خاک تمام کشورهای اروپایی استفاده کرد. اما در عمل، برخی کشورها مثل لهستان داده هایشان را در اختیار کاربران نرم افزار قرار نمی دهند.

شرکت طراح این اپلیکشین برای حل این مشکل قبل از هر چیز به شبکه محلی خودش مراجعه کرده اند. اما موفق نشده اند مشکل را حل کنند. آیندشه، مدیر شرکت می گوید: «با همه تلاشی که کردیم، موفق نشدیم. با سالویت تماس گرفتیم چون شنیده بودیم که توان و شبکه لازم برای حل این مشکل را دارد و آنها هم از پس کار برآمدند.»

تیم سالویت، طی چند هفته توانسته داده ها را گرد آوری کند و به این ترتیب به روند تجاری سازی این اپلیشکین کمک کرد. “سی پایلوت” در حال حاضر ۶۵۰۰۰ کاربر دارد.

آندیشه، مدیر شرکت می گوید: «سالویت، واقعا به ما در فرآیند تجاری (سازی) کردن نرم افزار کمک کرد. دسترسی به این داده ها برای ما خیلی مهم بود. از امروز سیپایلوت نیمی از در آمد ما را تامین می کند.»

“سالویت” در چه زمینه های دیگر می تواند نوآوران کمک کند؟ “سالویت” می تواند به موانعی رسیدگی کند که توسط مقامات محلی برای شهروندان ایجاد شده است. لنا نوردکیست درباره مشکلاتی که حل آن در حیطه کار “سالویت” است می گوید: «ممکن است این مشکلات به مقتضیات حرفه ای مربوط باشد یا استانداردهای کالا یا بازپس گیری مالیات افزوده بر ارزش. اما حل اختلاف بین دو شرکت در حیطه کار “سالویت” نیست.شکایت، باید از نوع شکایت علیه مقامات کشورهای دیگر باشد ، که به اجرای غلط قوانین اتحادیه اروپا مربوط شود.»

سرویس “سالویت” از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۰۲، توانسته ۸۵ درصد از ۱۴ هزار موردی را که به آن مراجعه شده است، حل کند. این سرویس رایگان است و می توان بصورت آنلاین به آن دسترسی داشت. خانم نوردکیست درباره نحوه دسترسی به این سرویس می گوید: «کافیست به وبگاه ما مراجعه و ثبت نام کنید. تنها باید حقایق مربوط به وضعیت تان، و هر نوع مدرکی را که به مشکلتان مربوط می شود، در وبگاه ما وارد کنید. می توانید به زبان خودتان بنویسید و اگر وضعیت شما، قابل بررسی در سالویت باشد، در عرض ده هفته پاسخ شما آماده شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟