Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کاهش اعتبار و ارزش سهام گروه فولکس واگن

کاهش اعتبار و ارزش سهام گروه فولکس واگن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با انتشار گزارش سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده آمریکا مبنی بر دستکاری شرکت فولکس واگن در تنظیمات خودروهایش و درنهایت آلایندگی بیش از سطح

آگهی

با انتشار گزارش سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده آمریکا مبنی بر دستکاری شرکت فولکس واگن در تنظیمات خودروهایش و درنهایت آلایندگی بیش از سطح استاندارد برخی از مدلهای آن، ارزش سهام فولکس واگن در بورس فرانکفورت برای دومین روز پیاپی نیز کاهش یافت. گروه فولکس واگن طی این دو روز در مجموع ۳۵ درصد از ارزش سهام خود را از دست داد.

به این رقم ضرر و زیان، باید جریمه ای که برای این شرکت اختصاص خواهد یافت را نیز افزود. گروه فولکس واگن مبلغ ۶.۵ میلیارد یورو را در سه ماهه سوم سال جاری میلادی برای پرداخت هزینه های مربوط به این رسوایی پیش بینی کرده است.

مدیر شرکت سرمایه گذاری «فلاتکس» آلمان می گوید: «برآوردهای اولیه هزینه برای این سه ماهه بیش از ۶.۵ میلیارد یورو است و با توجه به آنکه حدود ۱۱ میلیون خودرو دچار این مشکل هستند، این رقم به معنای کمتر از ۶۰۰ یورو برای هر خودرو است. بنابراین این رقم احتمالا دقیق نیست زیرا هنوز هیچ کس تصور مشخصی از ضرری که وارد شده ندارد.»

اعتبار جهانی این گروه که صاحب دوازده مارک مشهور در صنعت خودرو سازی است زیر سوال رفته است. کاهش تقاضا برای محصولات این گروه نیز تاثیر قابل توجهی بر درآمدهای صادراتی آلمان می گذارد. صنعت خودرو سازی ۴۵ درصد از تولید ناخالص داخلی آلمان را تشکیل می دهد و از هر پنج شغل در این کشور، یک شغل مرتبط با این صنعت است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد