Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

لحظات حساس برای یونان، تلاش نخست وزیر برای همفکری با احزاب سیاسی

لحظات حساس برای یونان، تلاش نخست وزیر برای همفکری با احزاب سیاسی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با نزدیک شدن پایان مهلت دولت یونان برای عرضه برنامه اصلاحی خود، رایزنی ها و دیدارهای سیاسی با رهبران اپوزیسیون در این کشور برای رسیدن به یک راه حل

آگهی

با نزدیک شدن پایان مهلت دولت یونان برای عرضه برنامه اصلاحی خود، رایزنی ها و دیدارهای سیاسی با رهبران اپوزیسیون در این کشور برای رسیدن به یک راه حل مورد توافق شدت گرفته است.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان با تأکید بر حساسیت لحظات کنونی گفت: “باید اطلاعات درستی به احزاب سیاسی داده شود تا دچار سوء تفاهم نشوند.”

استاورس تئودوراکیس، رهبر حزب پوتامی یونان نیز پس از ملاقات با نخست وزیر گفت: “باید پیش از روز یکشنبه به توافق پایداری برسیم. یکشنبه، دیگر دیر است. باید تا روز جمعه به توافق نهایی دست یابیم.”

صندوق بین المللی پول که تاکنون از انعطاف در مقابل یونان سر باز زده ، آماده کمک برای پیدا کردن راه حل است. کریستین لاگارد، رئیس این نهاد مالی گفت: «همواره گفته ایم که برنامه خارج کردن یونان از بحران دو بخش دارد: یک بخش اصلاحات معنادار و تثبیت مالی و بخشی دیگر تجدید ساختار بدهی ها. به اعتقاد ما در شرایط خاص یونان و برای اینکه آنها بتوانند به تعهداتشان در قبال بدهی ها عمل کنند، این اقدامات ضروری است.»

به گفته وزیر دارایی یونان بانک های کشور تا روز دوشنبه نقدینگی کافی برای پرداخت به مردم دارند. بانکها که این هفته نیز همچنان تعطیلند امروز برای پرداخت حقوق هفتگی بازنشسته ها باز بودند.

یک روزنامه یونانی اعلام کرد که آتن در حال آماده کردن یک بسته اصلاحی به ارزش دوازده میلیارد یورو به مدت دو سال است. این مبلغ از آنچه پیش بینی شده بود بیشتر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک به یونان در دستور کار مسکو نیست

نگرانی یونانی ها از عواقب خروج احتمالی این کشور از اتحادیه اروپا

بحران یونان باعث دودستگی در افکار عمومی اروپا شده است