Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رییس کمیسیون اروپا به مردم یونان: در رفراندم رای مثبت بدهید

رییس کمیسیون اروپا به مردم یونان: در رفراندم رای مثبت بدهید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا از مردم یونان خواسته است که در رفراندوم روز یکشنبه که به خواست نخست وزیر این کشور برگزار می شود، به ادامه عضویت در منطقه مالی یورو پاسخ مثبت بدهند.

آگهی

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا از مردم یونان خواسته است که در رفراندوم روز یکشنبه که به خواست الکسیس سیپراسِ نخست وزیر آأن کشور برگزار می شود، به ادامه عضویت در منطقه مالی یورو پاسخ مثبت بدهند.

آقای یونکر گفت: “همه دنیا رای منفی یونان را که در شرایطی داده می شود که از چند و چون آن بی اطلاع هستند، بعنوان خواست آنها برای ایجاد فاصله با منطقه یورو و اتحادیه اروپا تلقی می کند.”

آقای یونکر افزود وام دهندگان به یونان تلاش خود را کرده اند که مذاکرات را به سطح سیاسی برسانند و محتوای آنرا هم تغییر بدهند. او گفت: “در این برنامه پیشنهادی، هیچگونه کاهش در دستمزدها عنوان نشده است. هیچ اشاره ای هم به کاهش دستمزدها نشده است. حقوق بازنشستگی دست نخورده است. در واقع این برنامه مبتنی بر عدالت اجتماعی، رشد اقتصادی و شفافیت در دستگاه مدیریت است.”

روز جمعه، هیئت مذاکره کننده یونان میز مذاکراه را بدون مقدمه ترک گفت و متعاقب آن، نخست وزیر سیپراس طرح پیشنهادی اروپا را به همه پرسی روز یکشنبه ارجاع کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان و فرانسه خواهان ماندن یونان در منطقه مالی یورو هستند

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند