Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان و فرانسه خواهان ماندن یونان در منطقه مالی یورو هستند

آلمان و فرانسه خواهان ماندن یونان در منطقه مالی یورو هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولتهای آلمان و فرانسه مهمترین قدرتهای اقتصادی اتحادیه اروپا باقی ماندن یونان در اروپا را حیاتی می دانند. در پی توقف مذاکرات یونان با گروه یورو، طرح

آگهی

دولتهای آلمان و فرانسه مهمترین قدرتهای اقتصادی اتحادیه اروپا باقی ماندن یونان در اروپا را حیاتی می دانند.

در پی توقف مذاکرات یونان با گروه یورو، طرح همه پرسی و نهایتا تعطیلی بانکها در یونان، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با اعضای کابینه اش جلسه فوق العاده تشکیل داد.
خانم مرکل در نشست خبری پس از این جلسه گفت: “ ما امروز به صراحت بیان می کنیم اگر دولت یونان قصد دارد دوباره پای میز مذاکره بیابد حتی پس از همه پرسی جواب مثبت ما را خواهد داشت.”

فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه نیز در اولین ساعات صبح دوشنبه نسبت به اتفاقات تاریخی یونان واکنش نشان داد. او در سخنانش تاکید کرد که فرانسه نه از روی واهمه و ترس بلکه تنها بدلیل مسئولیت پذیری می خواهد که یونان دوباره به میز مذاکرات بازگردد. وی البته این موضوع را منوط به انتخاب یونانیها در روز همه پرسی دانست.

فرانسوا اولاند گفت: “توقف مذاکرات از سوی دولت یونان تاسف برانگیز بود چرا که بسیار نزدیک به یک توافق جامع بودیم. حالا یونان به استقبال یک همه پرسی می رود و درباره این موضوع تنها می توان به حاکمیت دموکراسی احترام گذاشت، باید منتظر ماند و دید یونانیها چگونه می خواهد آینده کشورشان را رقم بزنند.”

باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده نیز در گفتگوی تلفنی با آنگلا مرکل اظهار امیدواری کرد که اتفاقات روزهای اخیر باعث نشود تا یونان از اتحادیه اروپا خارج شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

منطقه مالی یورو شاهد بالاترین رشد اقتصادی در ده سال گذشته بوده است

نتایج دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه: پیروز غافلگیرکننده ائتلاف چپ‌ها؛ «نه» به راست افراطی

اتحاد احزاب غیرهمگون برای شکست راست افراطی؛ آیا ماکرونیسم نیامده محکوم به رفتن است؟