Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آغاز نشست مهم «یورو گروپ» درباره یونان

آغاز نشست مهم «یورو گروپ» درباره یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزرای دارایی کشورهای حوزه پولی یورو برای شرکت در یکی از مهمترین نشست های خود به بروکسل آمدند. یافتن راه حلی برای به سرانجام رساندن پنج ماه گفتگوهای

آگهی

وزرای دارایی کشورهای حوزه پولی یورو برای شرکت در یکی از مهمترین نشست های خود به بروکسل آمدند. یافتن راه حلی برای به سرانجام رساندن پنج ماه گفتگوهای فشرده درباره بحران مالی یونان دستور اصلی این نشست است.

ولادیس دومبرووسکیس، معاون رئیس کمیسیون اروپا درباره این نشست گفت: «گفتگوهای فشرده ای در جریان است. پیشرفتهایی حاصل شده، اما هنوز نکات مهمی باید حل شود.»

الکساندر اشتوب، وزیر دارایی فنلاند هم معتقد است که تا این لحظه پشنهادهای قابل اتکایی از جانب یونان ارائه نشده است. او بیان داشت: «اگر به توافق برسیم، شگفت زده و خوشحال می شوم. مذاکرات زیادی در سطح فنی و سیاسی برگزار شده است، ولی تا این لحظه پیشنهاد ملموسی ندیدیم.»

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان که امیدوارانه پا به بروکسل گذشته صبح امروز با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا دیدار و مذاکره کرد.

افی کوستاکوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل اظهار داشت: «مذاکرات شش ساعته آلکسیس سیپراس و روسای نهادهای مختلف بدون نتیجه بود، امری که موجب کاهش موفقیت مذاکرات “یورو گروپ” می شود. به گفته منابع خبری در اتحادیه اروپا، گفتگوها طولانی خواهد بود و همچنین نشست روز آینده سران اتحادیه اهمیت زیادی دارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟