هزینه بدهی های یونان برای مالیات دهندگان اروپایی

هزینه بدهی های یونان برای مالیات دهندگان اروپایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما، سارا از ایرلند پرسیده است: «تاکنون، بدهی های یونان چقدر برای مالیات دهندگان اروپایی هزینه داشته است؟» گریگوری کلز، اقتصاددان و

آگهی

در این برنامه سخن شما، سارا از ایرلند پرسیده است: «تاکنون، بدهی های یونان چقدر برای مالیات دهندگان اروپایی هزینه داشته است؟»

گریگوری کلز، اقتصاددان و عضو اتاق فکر بروکسل در پاسخ می گوید: «تاکنون بحران بدهی های یونان هیچ هزینه ای برای مالیات دهندگان اروپایی نداشته است زیرا این کمکها توسط شرکای اروپایی به یونان تنها از طریق وام اعطا شده و شرکای اروپایی نیز این وام را از بازار مالی تهیه کرده اند و یونان قرض داده اند.»

به گفته آقای کلز، آنها سود این وام ها را نیز محاسبه کرده اند و بهره ای که برای یونان در نظر گرفته اند، بالاتر از مبلغی است که باید به بازارهای مالی بازگردانده شود.

گریگوری کلز می افزاید: «حال، چه اتفاقی می افتد اگر یونان بدهی اش را بطور کامل نپردازد؟ در این حالت هزینه ای که برای هر مالیات دهنده اروپایی مد نظر گرفته خواهد شد، بطور متوسط ۶۰۰ یورو برای هر شهروند است و این مقدار در کشورهای مختلف با توجه به میزان تولید ناخالص داخلی و جمعیت آنها متفاوت خواهد بود. بطور مثال برای هر شهروند لوکزامبورگی هزار یورو و برای هر ایرلندی ۷۵ یورو خواهد بود.»

برای طرح پرسش، لطفا روی کلمه «مشارکت» کلید کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند