Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رونق صنعت گردشگری یکروزه در شاهزاده نشین موناکو

رونق صنعت گردشگری یکروزه در شاهزاده نشین موناکو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

برای بسیاری از گردشگران موناکو مقصد اول است. آنها هر ساله چند میلیون یورو برای شاهزاده نشین موناکو درآمد ایجاد می کنند. گردشگران هر روز به مغازه های فروش سوغات و یادگاری، رستوران ها و موزه ها می روند و به این ترتیب چرخه اقتصاد موناکو را به گردش در می آورند.

چه کسانی در یک روز از موناکو بازدید می کنند؟ آیا سفر یکروزه به موناکو با بودجه آنها هماهنگ است؟

گردشگری در موناکو در انحصار ثروتمندان نیست. جاذبه های گردشگری موناکو بسیار هستند: کازینو مونت کارلو، آکواریوم، کلیسا، موزه اقیانوس نگاری و غیره.

هر ساله هفت میلیون نفر برای سفری یک روزه به این شاهزاده نشین واقع بر روی صخره ها می آیند.

آنچه موجب رشد این صنعت گردشگری انبوه شده، سفرهای دریایی است. ۱۷۰ سفر از ماه مه تا اکتبر انجام می شود.

گیوم رز، مدیر دفتر گردشگری موناکو می گوید:«این بازدیدکنندگانِ روزانه کسانی هستند که از روی کنجکاوی به موناکو می آیند، می خواهند بدانند شاهزاده نشین موناکو چه گونه جایی است و در خیابانها قدم بزنند.»

بسیاری از بازدیدکنندگان از نواحی همسایه موناکو می آیند. این افراد با ملیتهای گوناگون یا ساکن این مناطق هستند یا برای تفریح به این مناطق آمده اند. نتیجه این است که بحران اقتصادی اروپا تأثیر بسیار کمتری بر تجار موناکو داشته است.

گارسون یک رستوران می گوید:«در مجموع اوضاع خوب است. شمار بازدیدکنندگان روسی کمی بیشتر شده و البته توریستهای از آمریکایی و انگلیس هم داریم. همین طور بازدیدکنندگانی از دوبی. واقعا بازدیدکننده های ما از تمام دنیا به اینجا می آیند.»

صنعت گردشگری سالانه ۴۵۰ میلیون یورو برای این دولت بسیار کوچک به ارمغان می آورد. این میزان، معادل ۱۰ درصد ثروت ملی موناکو است. اما این بازدیدها برای گردشگران چه هزینه هایی در بردارد؟

۵۰، ۸۰ ،۲۰۰ یورو و یا گاهی برخی از گردشگران در گردش یکروزه خود، به خوردن ساندویچی در موناکو بسنده می کنند.

تخمین پولی که همه این گردشگران هر روز خرج می کند، مشکل است. اما برخی که مکان های موردعلاقه آنها را میشناسیم. موزه اقیانوس نگاری موناکو توسط آلبرت اول ،شاهزاده ی سیاح موناکو در سال ۱۹۱۰ افتتاح شده است. از آن زمان این موزه که در اوج صخره های موناکو قرار دارد با معماری زیباییش جاذبه ی اصلی موناکو شده و هر سال بیش از ۶۰۰هزار بازدید کننده دارد. افزودن مجموعه های جدید به این موزه جاذبه گردشگری آن را بیشتر کرده است

رابرت کالکاینو، مدیر موزه اقیانوس نگاری می گوید:«از زمانی که مجموعه کوسه ها را به نمایش گذاشته ایم، شمار بازدیدکنندگان بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر شده است. بازدیدکنندگان می توانند کوسه ها را لمس کنند و بر ترس هایی که از این حیوان داشتند،غلبه کنند.»

اما قصرشاهزاده بیشترین شمار گردشگران را به خود جذب می کند. برای عکس گرفتن از نگهبانان نیاز نیست حتی یک سنت هم خرج کنید. گردش در موناکو با وسعت ۲ کیلومتر مربع، در یک روز با هزینه کم امکان پذیر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات ضدتروریستی در مرکز توریستی فرانسه: جزیره‌ «مون سن‌میشل» تخلیه شد

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور