Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

توانایی در نوآوری، رمز موفقیت

توانایی در نوآوری، رمز موفقیت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برای مصرف کنندگان، “برچسبهای محیط زیستی اروپایی“، یک نشان واقعی برای شناسایی بیش از هفده هزار محصولی است که تاثیر مخرب کمتری بر روی محیط زیست دارند.
برای کارآفرینان، این حرکتی واقعی برای کره زمین است و راهی مناسب برای تقویت کسب و کار آنها نیز هست.

شرکتی در فرانسه ، پیشرو در زمینه برچسبهای محیط زیستی در اروپاست. برای مثال جزو اولین شرکتهایی است که توانسته برای شامپوهای سر و بدن گواهی سازگاری با محیط زیست دریافت کند. اما موفقیت این شرکت که صدها نفر در آن مشغول به کارند، بخاطر برچسبهای زیست محیطی برای مواد شوینده و پاک کننده مثل مایع ظرفشویی و پودر ماشین لباسشویی است. مسئله ای که باعث شده این شرکت بتواند وارد دنیای توزیع کننده های بزرگ شود و گردش مالی سالانه اش از چند صدهزار یورو به چیزی در حدود ۲۶ میلیون یورو برسد.

میشل لوتی مدیر عامل شرکت نووامِکس می گوید:” اوایل سال ۲۰۰۰ ، محصولات دارای گواهینامه، خیلی زیاد نبودند. محصولاتی که به میل خود به محیط زیست احترام می گذاشتند و یا در تبلیغات، خود را طرفدار محیط زیست معرفی می کردند، زیاد بود. در بازار اولین محصولات دارای گواهینامه در سطح بین المللی ، تولیدات ما بود و همه اینها به لطف برچسب محیط زیستی بود.”

بعنوان شرکتی که برچسب محیط زیستی خورده در این شرکت، حسابرسی بطور منظم انجام می شود و علاوه براین آنها در زمینه توسعه و پژوهش سرمایه گذاری زیادی انجام می دهند.

به گفته میشل لوتی، هفت پژوهشگر در شرکتش در زمینه عرضه محصولات نوآورانه کار می کنند و این معرف سرمایه گذاری بیش از یک میلیون یورو در سال در بخش تحقیق و توسعه است.

اما چگونه به یک برچسب محیط زیستی دست پیدا کنیم؟ معیارهای اعطای آنها چیست ؟ در این زمینه با یک متخصص از پاریس گفتگو کرده ایم .

امیلی ماشفو مسئول برچسب محیط زیستی اروپایی می گوید: “ برچسب محیط زیستی اروپایی، تنها گواهینامه زیست محیطی رسمی قابل استفاده در اتحادیه اروپاست. توسط نهادهای مستقل صادر می شود و تضمین کننده کیفیت زیست محیطی محصولی در سرتاسر چرخه آن است. اما چیزی که بسیار مهم است اینکه برچسب زیست محیطی، همچنین تضمین کننده سطح کیفیت محصول هم هست. از یک طرف باید مطمئن شد که مصرف کنندگان، یک محصول با برچسب محیط زیستی که دارای همان کیفیت کالاهای استاندارد بازار است را می خرند و از طرف دیگر باید مطمئن شد که لازم نیست از محصولی دو برابر استفاده کرد تا به نتیجه مطلوبی رسید.” میشل لوتی مدیر عامل شرکت نوامکس می گوید:” برای من برچسب محیط زیستی یکی از کلیدهای موفقیت بوده است. به این دلیل که یک تضمین واقعی برای حل شدن دغدغه های زیست محیطی من هستند. اما به یاد داشته باشید توانایی در نوآوری چیزی است که شما را از دیگران متمایز می کند”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟