Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تلفن همراه اس.اف.ار و شرکت نومری کابل ادغام می شوند

تلفن همراه اس.اف.ار و شرکت نومری کابل ادغام می شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آیا شرکت مختلط فرانسوی ارتباطات و خدمات رسانه ای ویوندی، شبکه تلفن همراه خود اس.اف.ار. را با شبکه تلویزیون کابلی نومری کابل ادغام خواهد کرد؟

هرچه باشد، شایعه این ادغام، ارزش سهام ویوندی را در ساعات کار پایانی بازارها تا 2.78 درصد افزایش داد که دومین رقم افزایش در بازار “کاک 40” بود. ارزش بازار اس.اف.ار اکنون پانزده میلیارد یورو برآورد می شود، در حالی که ارزش نومری کابل یک سوم آنست.

بنا به گزارش ها، برای جبران تفاوت ارزش این دو شرکت، سهام داران نومری کابل دست کم چهار میلیارد یورو پول نقد به شرکت ویوندی خواهند پرداخت و در عوض ویوندی با تصاحب تنها 49 درصد سهام شرکت جدید، کنترل شرکت را به نومری کابل خواهد سپرد.

پس از این ادغام، وابستگی شبکه اس.اف.ار. به خدمات شرکت عامل فرانس تلکوم کاهش خواهد یافت و یک میلیارد یورو پس انداز خواهد کرد. شرکت نومری کابل نیز که از سرمایه گذاری کلانی در شبکه پر سرعت فیبر نوری برخوردار است، خدمات لازم را به اس.اف.ار که دومین شبکه بزرگ تلفن همراه در فرانسه است خواهد داد.

اس.اف.ار. از ماه ژانویه سال جاری با ورود چهارمین شرکت تلفن همراه یعنی “فری” به بازار فرانسه، که قیمت را شکسته، با چالش بزرگی روبرو شده و شرکت ویوندی مایل است از آن فاصله بگیرد.

عمل متقابل اس.اف.ار. نیز حساب زود و زیان سهام شرکت مادر یعنی ویوندی است که ارزش آن امسال بیش از هفت درصد سقوط کرده است.

جدا از ادغام اس.اف.ار با نومری کابل، شرکت ویوندی می گوید در نظر دارد شبکه اس.اف.ار را بفروشد و یا آن را کاملا مستقل کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس

تاثیر بحران اقتصادی بر فعالیتهای "اچ اند ام"