Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آموزش کارآفرینی در مدارس ولز

آموزش کارآفرینی در مدارس ولز
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در کاردیف در ولز، اقدامات واقعی و برنامه ریزی هایی برای توسعۀ آموزش کارآفرینی انجام می شود. هر سال، ۳۵۰ کارآفرین به مدارس راهنمایی، دبیرستان ها و دانشگاه ها می روند و همینطور که خواهید دید، این مسئله تأثیر مهمی بر روی جوانان ولز و تعداد شرکت هایی که آنها تاسیس می کنند، دارد.

صبح امروز در مدرسۀ “باسِلاگ“، “اَبی کارتر” استثنائاً معلم است. اَبی ۲۹ ساله است و یک شرکت خدمات مشاوره ای در امور پزشک قانونی دارد و یکی از کارآفرینانی است که به مدارس می رود. تحت عنوان بازی، او فعالیت کاری خود را توضیح می دهد، توصیه هایی ارائه می دهد و می گوید در نهایت او چگونه این راه را انتخاب کرد و شرکتش را تاسیس نمود. از قرار، تجربۀ ابی خیلی برای دانش آموزان جالب است.

یکی از دانش آموزان می گوید: “اَبی به ما توضیح داد که مسائلِ بسیاری را باید در نظر گرفت. باید به بودجه فکر کرد، به محل دفتر و هزینه های دیگر توجه داشت… خیلی پیچیده تر از آنچه ما فکر می کنیم است اما قطعاً پاداش در پایان راه است.

دیگری اضافه می کند: “نمی دانستم که شما می توانید از دولت و دانشگاه ها، کمک های مالی و بورس تحصیلی دریافت کنید. حتی این را نمی دانستم و مطمئناً این مسئله را به خاطر خواهم سپرد.”

این آموزش ها برای توسعۀ کارآفرینی، از سال ۲۰۰۰ میلادی آغاز شد و به کمک آن، تعداد جوانان زیر سی سال که مایل هستند، کسب و کار خود را آغاز کنند، ۳۵ درصد افزایش یافت و طبق آمار کمیسیون اروپا، از پنج شرکت کننده در این برنامه، حداقل یک نفر کسب و کار خود را راه اندازی خواهد کرد.

اَبی کارتر دربارۀ اهمیت این آموزش ها می گوید: “لازم نیست که آنها حتما یک کسب و کار راه اندازی کنند. همین که مانند یک کارآفرین فکر کنند، خیلی مهم است. حالا در هر زمینه ای که باشد آنها می توانند به تنهایی یا با دیگران یک شرکت تاسیس کنند. مهم اینست که آنها متوجه می شوند که این کار شاید به آن دشواری که فکر می کردند، نیست.”

اکنون شرکت اَبی، موقعیت خوبی دارد. از سال ۲۰۰۸، گردش مالی آن، هر سال افزایش می یابد و سه نفر در این شرکت استخدام شده اند. ابی می گوید هنوز هم در حال یادگیری است: “حالا می دانم که داشتن این مسئولیت ها و نظارت بر همۀ موارد، کار بسیار دشواری است. در عین حال این نکته که اتفاقاً همۀ مسئولت ها با من است و بودن همکاران دیگر با من و داشتن یک تیم، برای من خیلی جالب است. کار ساده ای نیست اما از اینکه از چهار سال و نیم پیش، رییس خودم هستم، خیلی خوشحالم.”

اَبی دربارۀ کلید موفقیت خود می گوید: نباید از کمک خواستن ترسید. نباید از خود بیش از حد انتظار داشت. باید دوست داشته باشید رییس خودتان باشید و قبول کنید که خیلی کار کنید.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟