Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مبارزه پلیس قاهره با قاچاق اسلحه

مبارزه پلیس قاهره با قاچاق اسلحه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در طول روز در قاهره ظاهرا همه چیز آرام است. اما قاچاق گسترده و نبود امنیت در سراسر مصر با فرا رسیدن شب خود را نشان می دهد. شبهای محله‌های فقیر نشین قاهره چهره دیگری از این شهر زیبا و رویایی را به نمایش می‌گذارد. با قدم زندن در کوچه پس کوچه‌های محلاتی نظیر شوبرا الخیمه نیمه پنهان این شهر را بهتر می توان دید.

به طرف ایستگاه پلیس شبرا الخیمه می‌رویم. جایی که عملیات مبارزه با مجرمان، خلافکاران و قاچاقچیان اسلحه و مواد مخدر سازماندهی می‌کند. در این ایستگاه که کنترل امنیت و تعقیب قاچاقچیان و جنایتکاران در منطقه را بر عهده دارد عملیات آغاز می‌شود مثل هر روز.

پس از انقلاب‌های عرب شاهد ورود مقدار زیادی سلاح از طریق مرزهای لیبی و کشورهای همسایه بودیم. و در اندک زمانی موشک‌های میان برد کشف شدند. ظاهرا این نخستین باری است که چنین سلاح‌هایی در این کشور دیده می‌شود.

حمله اخیر به پاسگاه ارتش مصر در صحرای سینا که به مرگ چندین نفر انجامید حاکی از آن است که گروه‌های مسلح در قاچاق اسلحه دست دارند و حتی از این سلاح‌ها علیه ارتش مصر استفاده می‌کنند.

ساعت سه و نیم بامداد و زمان شروع عملیات امنیتی ریاد علیه قاچاق مواد مخدر و اسلحه است. بیش از ۵۰ سرباز و افسر با تجهیزات خود در آن شرکت دارند. سوار بر چندین خودرو عازم شبرا الخیمه می‌شوند، بدون هیچ سر و صدایی. مسیر حرکت کاملا مشخص و مقصد تعیین شده بر اساس اطلاعات، خانه قاچاقچیان اسلحه است.

عملیات و حملات شبانه معمولا بعد از سه بامداد آغاز می‌شود و معمولا نیروهای پلیس به جستجوی اسلحه و مواد مخدر می‌پردازند و برخی از مظنونین هم اغلب آماده هستند تا اگر عملیاتی شروع شد فرار کنند. در این عملیات یکی از قاچاقچیان موفق می‌شود فرار کند.

پس از حمله به سه خانه قاچاقچیان اسلحه و پس از یک کار سخت و طولانی در ساعت شش بامداد به پایان می‌رسد.

ماموران پلیس چند تن از قاچاقچیان اسلحه را که سلاح‌های گرم در اختیار داشتند بازداشت می‌کنند. یکی از آن‌ها اسلحه کمری، و دیگری تفنگ و چند خشاب پر از فشنگ و مهمات جنگی داشت و سومی هم یک سلاح گرم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن