Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

صنعت تولیدات لوکس و بحران اقتصادِ جهانی

صنعت تولیدات لوکس و بحران اقتصادِ جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آیا بحران اقتصادی دامن صنعت تولیدات لوکس را نیز خواهد گرفت؟ انتشار آخرین گزارش از درآمد شرکت بِربری بسیاری را نگران کرد. هرچند درآمد سه ماه نخست این شرکت بریتانیایی از رشدی ۱۱ درصدی حکایت دارد اما فروش تولیدات بِربری نسبت به ۲ فصل گذشته سیری نزولی داشته است.

روند رشد تقاضا در بازار اقتصادهای بزرگ نوظهور به ویژه در چین کندتر از پیش بینی‌ها است. بِربری «شرایط سخت رقابتی» را بهانه می‌کند، اما سقوط ۴. ۷ درصدی ارزش سهام این تولید کننده لباس و لوازم آرایش گران قیمت، در جمع صد شرکت بر‌تر بریتانیایی، بی‌سابقه است.

البته نباید فراموش کرد که اگر رکود اقتصادی جدیدی روی ندهد، روند رشد فروش سالانه بِربری ۷ درصد تخمین زده شده است و حتا در بد‌ترین حالت و در صورت کندی رشد اقتصادی در آمریکا و اروپا، پیش بینی می‌شود فروش بِربری دست کم ۳ درصد در سال افزایش یابد.

اما باوجود این گمانه زنی‌های امیدوار کننده، بازارهای اروپایی با نگرانی به اُفت شاخص سهام بِربری واکنش نشان دادند. در نتیجه سهام بسیاری از شرکت‌های تولید کننده اجناس لوکس با کاهش روبرو شد. برای نمونه چهارشنبه در پاریس، ارزش سهام لویی ویتون از معتبر‌ترین شرکت‌های لوکس فرانسه ۱۵. ۳ درصد کاهش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس

تاثیر بحران اقتصادی بر فعالیتهای "اچ اند ام"