Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ریچموند و مقابله با بحران بازارهای مالی

ریچموند و مقابله با بحران بازارهای مالی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارزش سهام شرکت سویسی ریچموند، یعنی دومین شرکت بزرگ بین المللی تولید کالاهای لوکس، روز چهارشنبه با حدود 8 درصد افزایش در بازار زوریخ روبرو شد. این موفقیت ناشی از فروش بیش از انتظار در طول سال بود. ریچموند در نظر دارد سود سهام خود را تا 22 درصد افزایش دهد و 1.7 دهم درصد سهام را خود خریداری کند.

شرکت ریچموند که در مجموع مالک هیجده مارک تجارتی از جمله کارتیه، لانسل و مون بلان است، در سه ماهه اول امسال از سودخالص 43 درصدی برخوردار بود. این شرکت توانست نحوه برخورد با افزایش بهای فرانک را به موازت افزایش بهای فلزات قیمتی و هزینه تولید، به خوبی مدیریت کند. چگونه؟ از طریق افزایش بهای کالاهای خود.

این مسئله باعث کندی فروش کالا نشد، بلکه برعکس فروش جواهرات، ساعت و دیگر کالاها، چه در فروشگاه ها و چه به صورت آنلاین، افزایش یافت. در منطقه آسیا و اقیانوس آرام، بیشترین رونق مشاهده شد. در اروپای درگیر با بحران نیز، جهانگردان و در درجه اول چینی ها تقاضا را بالا نگاه داشتند.

ریچموند اکنون حدود 40 درصد درآمد خود را از آسیا کسب می کند، یعنی منطقه ای که کمک کرد تا از بحران سال 2008 نجات یابد. در طول سه سال گذشته سهام این شرکت یک و نیم برابر شده است.

با بحران حوزه یورو، ریچموند نسبت به آینده محتاط است، اگرچه افزایش فروش در ماه آوریل برای این شرکت نشانه خوبی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس

تاثیر بحران اقتصادی بر فعالیتهای "اچ اند ام"