Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فراز و نشیب توسون کروپ فولادسازبزرگ آلمان

فراز و نشیب توسون کروپ فولادسازبزرگ آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با آغاز کاربازار بورس فرانکفورت در روز سه شنبه توسون کروپ یکی از بزرگترین صنایع فولادسازی آلمان می رفت تا با کاهش شدید ارزش سهام رکوردی را ثبت کند که البته نهایتا اینگونه نشد و در پایان روز ارزش سهامش به مثبت 1.55 درصد رسید.

روند صعودی شگفت انگیز پس از آن صورت گرفت که غول بزرگ فولاد آلمان از احتمال فروش کارخانه های خود در برزیل و آمریکا پرده برداشت. کارخانه هایی که طی سه ماه پایانی سال پیش بار مالی سنگینی بر دوش توسون کروپ تحمیل کرده بودند و در حالیکه انتظار می رفت این مجموعه 36 میلیون یورو سود کند نهایتا 587 میلیون ضرر کرد.

از این رو توسون کروپ در طی یکسال بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داد. با هدف تغییر شرایط این فولادساز آلمانی تصمیم گرفت در پروژه های کمتر آسیب پذیر اقتصادی سرمایه گذاری کند: پروژه هایی مثل تولید و تعمیر آسانسور.

اما هزینه های جانبی بر شرکت فشار می آوردند. نهایتا بزرگترین فولادساز آلمان در معرض خطرهای سیاست رکود پروری در اروپا قرار گرفت. یعنی چیزی در حدود نیمی از حجم مبادلاتش. حتی گردش مناسب چرخه تولیدات صنعتی آلمان و خرید مستمر فولاد هم نمی توانست کمبود کاهش تقاضا در دیگر کشورهای اتحادیه را جبران کند.

اینگونه شد که توسون کروپ مجبور شد محصولات خود را ارزانتر بفروشد و این درحالی بود که مواد اولیه نظیر زغال سنگ و آهن همچنان گران بودند. بنابراین بال و پر شرکت کوتاه شد.

بدین ترتیب درعرض یکسال نیمی از ارزش خود را از دست داد و جهش دوباره سهامش هم امروز با احتیاط صورت گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس

تاثیر بحران اقتصادی بر فعالیتهای "اچ اند ام"