Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«ایربی‌ان‌بی» متعهد به مقابله با روسپی‌گری در طول بازی‌های المپیک پاریس شد

عکس تزئینی
عکس تزئینی Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ایربی‌ان‌بی»، پلت‌فرم محبوب در فضای مجازی برای اجاره مکان‌های اقامتی، توافقنامه‌ای را به منظور مقابله با روسپی‌گری و قاچاق با نهاد دولتی «میپروف» در فرانسه به امضا رساند.

آگهی

به گزارش فرانس‌پرس، این توافق در راستای مبارزه با سوء استفاده جنسی و قاچاق انسان در اماکن اجاره‌ای تحت نظارت و اداره این پلت‌فرم در طول المپیک تابستانی ۲۰۲۴ پاریس و نیز پس از اتمام این بازی‌ها به امضا رسیده است.

«میپروف» نهاد بین‌وزارتی مامور به «حمایت از زنان در برابر خشونت و مقابله با قاچاق انسان» که طرف اصلی این توافق محسوب می‌شود پیش‌تر نیز توافقنامه‌ مشابهی را به منظور جلب همکاری پلت‌فرم «ژیت دو فرانس» در زمینه جلوگیری از هر گونه استثمار انسان به ویژه سوءاستفاده جنسی به امضا رسانده بود.

«ایربی‌ان‌بی»، غول آمریکایی فعال در زمینه اماکن اجاره‌ای آنلاین پس از امضای توافق با نهاد دولتی فرانسه در بیانیه‌ای یادآور شد: «با وجود اینکه چنین مواردی (فحشا و قاچاق انسان) در مقایسه با حجم رزروهای انجام شده در این پلت‌فرم بسیار نادر است، اما ما بواسطه این همکاری بلند مدت، متعهد به حمایت از تلاش‌های جاری برای پایان دادن به استثمار و قاچاق انسان ( ...) بویژه از طریق استفاده از مکان‌های اسکان به منظور بهره‌برداری‌های جنسی هستیم.»

آگاه‌سازی جامعه میزبانان و مسافران

ایربی‌ان‌بی در همین راستا اقدام به فراهم کردن امکاناتی به منظور آگاه‌سازی بیشتر جامعه میزبانان و مسافران کرده است.

این پلتفرم به همراه نهاد فرانسوی «میپروف»، امکانی موسوم به «راهنمای مسافر مسئول» را ایجاد کرده که به مسافران در شناسایی و گزارش هرگونه موارد سوء استفاده در محل اقامت یا محله‌ای که مکان اقامتی در آن واقع شده، کمک می‌کند.

در این راهنما اطلاعاتی در خصوص علائمی که ممکن است نشان دهنده سوء استفاده از افراد در محل اقامت باشد ارائه می‌شود.

نحوه گزارش هرگونه مورد سوء استفاده به ایربی‌ان‌بی یا مقامات ذیربط و همچنین ایجاد خطوط ارتباطی و وب‌سابت‌های حمایتی ویژه در این خصوص از دیگر تسهیلات در نظر گرفته شده در «راهنمای مسافر مسئول» عنوان شده است.

نهاد دولتی «میپروف» در همین راستا تیم‌های پشتیبانی ایربی‌ان‌بی را آموزش خواهد داد و این پلت‌فرم آمریکایی همکاری خود را با پلیس و سیستم قضایی فرانسه تقویت خواهد کرد.

رکسانا ماراسینئانو، دبیر کل «میپروف»، در بیانیه ‌ای که از سوی این نهاد فرانسوی منتشر شد، بر اهمیت امضای توافق با ایربی‌ان‌بی برای انجام این ماموریت با توجه به موقعیت و جایگاه محوری این پلت‌فرم در صنحت گردشگری و ارائه امکان اجاره‌ای تاکید کرد.

این وزیر اسبق ورزش فرانسه ماه دسامبر گذشته در گفتگو با فرانس‌پرس از «خطر بالای» قاچاق انسان در طول بازی‌های المپیک سخن گفته و تأکیده کرده بود که مقامات دولتی قصد دارند «پیامی قاطع و محکم» به شبکه‌های قاچاق ارسال کنند.

وی در این خصوص یادآور شده بود: «روسپی‌گری لزوما در خیابان یا پای هتل‌ها اتفاق نمی‌افتد، زیرا ما یک زنجیره هتل‌داری هوشیار داریم. چیزی که ما را نگران می کند روسپی‌گری در اقامتگاه‌ها و آپارتمان‌های اجاره‌ای است.»

در انتهای گزارش فرانس‌پرس آمده است که اقامتگاه‌های اجاره‌ای در پلت‌فرم ایربی‌ان‌بی مدام در کانون توجه فعالیت‌های مرتبط با روسپی‌گری قرار دارند زیرا شبکه‌های تبهکار که کارشان استثمار انسان‌ها است بیشتر ترجیح می‌دهند که از این اقامتگاه‌های عمدتا مخفی از نظارت‌های دقیق،‌ برای بهره‌بردای جنسی از زنان استفاده کنند.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غذاهای ورزشکاران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس؛ ۶۰ درصد خوراکی‌ها بدون گوشت خواهد بود

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند

مخالفت سازمان ملل با تصمیم فرانسه در منع حجاب برای ورزشکارانش در المپیک پاریس