مقامات تایلند «میمون‌های تهاجمی و دزد» لوپبوری را جمع‌آوری می‌کنند

آغاز طرح تله‌گذاری برای میمون‌های لوپبوری
آغاز طرح تله‌گذاری برای میمون‌های لوپبوری Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  AP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات حیات وحش تایلند روز چهارشنبه طرح جمع‌آوری هزاران میمونی که در شهر مرکزی لوپبوری پرسه می‌زنند را آغاز کردند.

آگهی

این حیوانات از دیرباز به عنوان نماد استان لوپبوری در حدود ۱۴۰ کیلومتری شمال بانکوک مطرح هستند و از جاذبه‌های گردشگری این منطقه محسوب می‌شوند.

اما این میمون‌ها که تعدادشان در شهر تا ۲۵۰۰ عدد تخمین زده می‌شود، به طور فزاینده‌ای تهاجمی شده‌اند و کنترل آنها دشوارتر از پیش است. چندین ویدئو از آنها در حال ربودن غذا از ساکنان و ایجاد جراحات در فضای مجازی پخش شد که خشم عمومی را برانگیخت.

در نتیجه واکنش‌های عمومی، مقامات در حال تکمیل یک پروژه به تاخیرافتاده محوطه نگهداری این حیوانات هستند و انتظار می‌رود ساخت محوطه‌ای دیگر نیز به زودی آغاز شود.

مقامات تایلندی در نشست خبری چهارشنبه در بانکوک از آغاز حرکت هماهنگ برای جمع‌آوری میمون‌ها، عقیم کردن تعدادی از آنها و انتقال به محوطه در حال تکمیل خبر دادند.

عملیات تله گذاری برای جمع‌آوری میمون‌ها از هفته گذشته اجرا شده است و تاکنون ۳۷ میمون، از جمله تعدادی نر آلفا که گرفتن آنها اولویت داشت، از شهر خارج شده و به محوطه‌های مخصوص منتقل شده‌اند.

آتاپل چاروئنشونسا، مدیر کل اداره پارک های ملی، حیات وحش و حفاظت از گیاهان تایلند در نشست خبری روز چهارشنبه اعلام کرد که فعلا نگهداری این میمون‌های در قفسی موقتی و بزرگ صورت می‌گیرد. وی تصریح کرد که تعدادی از میمون‌ها همچنان در سطح شهر باقی خواهند ماند تا آزادانه پرسه بزنند. مقامات اداره حفاظت از حیات وحش تایلند از مردم خواستند خود را با رفتار میمون‌ها تطبیق دهند و حضور آنها را در شهر بپذیرند چرا که این حیوانات برای یافتن غذا از حضور در شهر ترسی ندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میمون‌های قاتل در هند پس از کشتن ۲۵۰ قلاده سگ به دام افتادند

تصاویری از میمون های گرسنه در جشنواره «بوفه میمون» در تایلند

تایلند: بوفه سالانه میوه برای میمون ها