Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

میمون‌های قاتل در هند پس از کشتن ۲۵۰ قلاده سگ به دام افتادند

Monkey Forest in Sangeh
Monkey Forest in Sangeh Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حملات میمون‌ها به مدت سه ماه ادامه داشته و در این مدت، میمون‌ها توله سگ‌ها را با خود برده و از مکانی بلند مانند پشت‌بام به پایین می‌انداختند. گاهی نیز میمون‌ها توله سگ‌ها را در ارتفاعات بلند برای مدتی طولانی بدون آب و غذا نگه می‌داشتند تا بمیرند.

آگهی

دو میمون که در تلافی مرگ یک بچه میمون، حدود ۲۵۰ توله سگ را در روستایی در هند کشته بودند، توسط مقامات منطقه به دام افتادند.

مقامات اداره جنگلبانی منطقه بید ایالت ماهاراشترای هند اعلام کردند که میمون‌ها روز یکشنبه به دام افتاده و در نهایت در زیستگاه طبیعی خود در جنگلی در نزدیکی شهر ناگپور رها شدند.

ساچین کاند، افسر جنگلبانی منطقه بید گفت: «دو میمون که در کشتن بسیاری از توله سگ‌ها نقش داشتند، توسط یک تیم از این اداره به دام افتاده‌اند.»

به گفته ساکنان منطقه، حملات میمون‌ها به مدت سه ماه ادامه داشته و در این مدت، میمون‌ها توله سگ‌ها را با خود برده و از مکانی بلند مانند پشت بام به پایین می‌انداختند.

به گفته اهالی، گاهی نیز میمون‌ها توله سگ‌ها را در ارتفاعات بلند برای مدتی طولانی بدون آب و غذا نگه می‌داشتند تا بمیرند.

برخی از گونه‌های میمون به انتقام جویی معروفند. پیش از این در سال ۲۰۱۷ میلادی نتیجه تحقیقی درباره زندگی و تعاملات اجتماعی میمون‌ها منتشر شد و در جریان آن، بازبینی و تجزیه و تحلیل ۵۰۰ ساعت ویدئو از زندگی میمون‌ها نشان داد که میمون‌ها رفتار هم‌گروههای خود را دنبال می‌کنند و حتی انتقام می‌گیرند.

با این وجود هنوز روشن نیست که دلیل کشتن صدها توله سگ در منطقه بید ایالت ماهاراشترا انتقامجویی بوده است.

روستاییان از این نگران بودند که میمون‌ها بعد از کشتن توله سگ‌ها، شروع به حمله به کودکان کنند، به‌ویژه آنکه برخی از اهالی هنگام فرار از دست میمون‌های مهاجم زخمی شده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقامات تایلند «میمون‌های تهاجمی و دزد» لوپبوری را جمع‌آوری می‌کنند

موج حمله میمون‌ها به انسان در ژاپن؛ گروهی ویژه مامور برخورد شد

ثبت نخستین مورد مرگ در اثر ابتلا به ویروس میمون در چین؛ این ویروس چقدر خطرناک است؟