Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

موج حمله میمون‌ها به انسان در ژاپن؛ گروهی ویژه مامور برخورد شد

یکی از میمون‌های مهاجم در شهر یاماگوچی ژاپن
یکی از میمون‌های مهاجم در شهر یاماگوچی ژاپن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ربایش نوزادان، گاز گرفتن، چنگ زدن و حضور سرزده در مهدکودک‌ها از جمله رفتارهایی است که از این گروه از میمون‌ها سر زده است.

آگهی

مقامات محلی در جنوب غربی ژاپن روز چهارشنبه اعلام کردند که یکی از میمون‌های مهاجم در شهر یاماگوچی را که تاکنون به بیش از ۵۰ نفر حمله کرده‌اند کشتند. 

ساکنان یاماگوچی طی روزهای گذشته شاهد حملات متعدد گروهی از میمون‌های سرگردان به انسان‌ها بودند. دستکم ۵۸ نفر از ساکنان یاماگوچی از روز هشتم ژوئیه تاکنون مورد حمله این میمون‌ها قرار گرفته‌اند. ربایش نوزادان، گاز گرفتن، چنگ زدن و حضور سرزده در مهدکودک‌ها از جمله رفتارهایی است که از این گروه از میمون‌ها سر زده است. 

در مجموع تا کنون ۴۹ نفر در حملات میمون‌های مهاجم مجروح شده‌اند.

افزایش موارد حمله میمون‌ها باعث شد تا شورای شهر یاماگوچی یک گروه ویژه را مامور برخورد با آنها کند. اعضای این گروه با تفنگ‌هایی که  تیرهای آرام‌بخش شلیک می‌کند به دنبال شکار این میمون‌ها هستند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات محلی در یاماگوچی می‌گویند که میمون‌های ولگرد به دنبال مواد خوراکی نیستند زیرا روش تله گذاشتن برای آنها نتیجه‌بخش نبوده است. هدف اصلی میمون‌ها در حملات‌شان کودکان و افراد مسن بوده‌اند. 

مسئولان محلی در یاماگوچی اعلام کرده‌اند که اعضای گروه ویژه یکی از میمون‌های مهاجم را در حال پرسه زدن در حیاط یکی از مدارس راهنمایی شهر با شلیک تیر آرام‌بخش بیهوش کردند. آنها پس از آنکه موفق به شناسایی این میمون به عنوان عامل یکی از حملات به شهروندان شدند او را کشتند. 

حضور سرزده میمون‌ها در واحدهای مسکونی یا تخریب محصولات کشاورزی از سوی آنها در ژاپن مسبوق به سابقه است. با این حال بروز رفتار خصمانه از طرف آنها در برابر انسان‌ امری نادر محسوب می‌شود. 

موج حملات میمون‌های مهاجم در یاماگوچی توجه بسیاری از رسانه‌های ژاپن را به خود جلب کرده است. 

شهر یاماگوچی حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میمون‌های قاتل در هند پس از کشتن ۲۵۰ قلاده سگ به دام افتادند

میمون‌ها در هند نمونه‌ خون بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را دزدیدند

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند