میمون‌ها در هند نمونه‌ خون بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را دزدیدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Monkeys eat puffed rice distributed by social workers near a Hindu temple during nationwide lockdown in Gauhati, India
Monkeys eat puffed rice distributed by social workers near a Hindu temple during nationwide lockdown in Gauhati, India   -  Copyright  AP Photo

گروهی از میمون‌ها در هند با حمله به یک تکنسین بخش آزمایشگاه، چند نمونه خونی را که او در حال حمل‌ به آزمایشگاه بود، ربودند.

به گفته مقامات هندی این اتفاق در هفته جاری و هنگامی که یک تکنسین آزمایشگاه در داخل محوطه دانشکده پزشکی در شهر «میروت» در ۴۶۰ کیلومتری شمال مرکز ایالت اوتارپرادش در حال عبور بود، رخ داده است.

دکتر گارج گفته است که میمون ها به نمونه خون چهار بیمار مبتلا به کووید-۱۹ چنگ زده‌اند و با آنها گریخته اند.

مقامات گفته‌اند که هنوز معلوم نیست که آیا میمون ها این نمونه خون‌ها را ریخته‌اند یا نه اما افرادی که در نزدیکی پردیس این دانشگاه زندگی می کنند، نگرانند که این میمون‌ها ویروس کرونا را در منطقه محل سکونت شان انتشار دهند.

دکتر گارج می گوید که شواهدی یافت نشده که نشان دهند میمون‌ها می توانند در تماس با این نمونه خون‌ها به کووید-۱۹ مبتلا شوند.

میمون‌ها در هند بطور فزاینده‌ای به شهرک‌های محل زندگی انسان‌ها وارد می شوند و گاه به انسان‌ها حمله می کنند و باعث اختلال می شوند. متخصصان محیط زیست می گویند که تخریب زیستگاه طبیعی میمون‌ها توسط انسانها باعث حرکت آنها به سمت شهرها برای جستجوی غذا شده است.

هند تاکنون بیش از ۱۶۵ هزار بیمار مبتلا به کووید-۱۹ را شناسایی کرده است و بیش از ۴۷۰۰ نفر نیز تاکنون جانشان را از دست داده اند.