شکاف بین راست‌های افراطی برای انتخابات اروپا؛ اختلاف‌ها بر سر چیست؟

نشست احزاب عضو گروه «هویت و دموکراسی» در پارلمان اروپا
نشست احزاب عضو گروه «هویت و دموکراسی» در پارلمان اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبران شماری از احزاب راست افراطی اروپا روز شنبه در ایتالیا نشست مشترکی برگزار کردند.

آگهی

این نشست در آستانه برگزاری انتخابات پارلمان اروپا که ماه ژوئن برگزار می‌شود برپا شد. رهبران حاضر در این نشست ضمن مخالفت با تمدید ریاست اورزولا فن درلاین در راس کمیسیون اروپا بر عزم خود برای مقابله با روند مهاجرت به اروپا تاکید کردند. 

نتیجه نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که احزاب راست افراطی بخت زیادی برای افزایش شمار کرسی‌های خود در پارلمان آینده اروپا دارند. 

احزاب عضو گروه «هویت و دموکراسی» در پارلمان اروپا در نشست روز شنبه شرکت کردند. نمایندگان حزب اتحاد ملی فرانسه، حزب آزادی اتریش و حزب لگای ایتالیا از جمله اعضای این گروه هستند.

این در حالی است که گروه دیگری از احزاب راست افراطی به نام «محافظه‌‌کاران و اصلاح‌طلبان اروپایی» نیز در پارلمان اروپا حاضر هستند. مواضع گروه «هویت و دموکرسی» و «محافظه‌‌کاران و اصلاح‌طلبان اروپایی» در بسیاری از زمینه‌ها از جمله حمایت از اوکراین، ناتو و موضوع‌های اقتصادی با یکدیگر متفاوت است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حزب برادران ایتالیا به رهبری جورجا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا از جمله احزاب حاضر در گروه «محافظه‌‌کاران و اصلاح‌طلبان اروپایی» است.

ماتئو سالوینی، رهبر حزب لگا در نشست گروه «هویت و دموکراسی» به شدت از مواضع اخیر امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه مبنی بر منتفی ندانستن اعزام نیروی نظامی به اوکراین انتقاد کرد. ماتئو سالوینی تا پیش از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین از ستایشگران ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه بود. 

مارین لوپن، رقیب امانوئل ماکرون در انتخابات سال ۲۰۲۲ فرانسه و نامزد احتمالی حزب اتحاد ملی این کشور در انتخابات سال ۲۰۲۷ در پیامی ویدئویی به نشست احزاب عضو گروه «هویت و دموکراسی» از موضع جورجا ملونی مبنی بر حمایت احتمالی از تمدید دوره ریاست اورزولا فن درلاین انتقاد کرد. 

رهبران احزاب عضو گروه «هویت و دموکراسی» در پارلمان اروپا در نشست روز شنبه خود از مسئولان حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» دعوت نکرده بودند. این در حالی است که این حزب به نشست قبلی این گروه در فلورانس دعوت شده بود. 

حزب «آلترناتیو برای آلمان» با اتهام‌هایی مبنی بر حمایت از نژادپرستی روبرو است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتیجه نظرسنجی یورونیوز: افزایش قیمت‌ها و نابرابری اجتماعی دغدغه‌های اصلی رای‌دهندگان اروپایی هستند

رای اجباری نوجوانان در پایتخت سیاسی اروپا؛ بلژیکی‌های ۱۶ و ۱۷ ساله‌‌ باید در انتخابات شرکت کنند

چهار کشور دیگر اروپایی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین «در زمان مقتضی» اعلام آمادگی کردند