سالمندان آلمانی چگونه به تامین هزینه‌های حزب راست افراطی کمک می‌کنند؟

گردهمایی انتخاباتی حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» در سال ۲۰۱۹
گردهمایی انتخاباتی حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» در سال ۲۰۱۹ Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» با توجه به محبوبیت بالای آن در نظرسنجی‌ها برای انتخابات پارلمان اروپا و رای‌گیری‌های منطقه‌ای در طول سال جاری، در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

آگهی

چالش‌های حقوقی پیش‌روی حزب «آلترناتیو برای آلمان» ممکن است تامین هزینه‌های آن از منابع ایالتی را در معرض خطر قرار دهد. رویدادی که می‌تواند باعث شود تامین هزینه‌های حزب از طریق طرفداران اهمیت بیشتری پیدا کند. 

یکی از این حامیان پرشور حزب «آلترناتیو برای آلمان» هارتموت ایسمر نام دارد که سال گذشته ۲۵۰ هزار یورو به این حزب راست افراطی کمک کرد. 

سالمندانی که متولد دوران پس از جنگ جهانی دوم هستند و شاهد رونق اقتصادی دهه‌های پس از جنگ بودند اکنون هم ثروت کافی برای حمایت از «آلترناتیو برای آلمان» را دارند و هم از خط مشی آن حمایت می‌کنند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حضور چشمگیر سالمندان در یکی از گردهمایی‌های حزب «آلترناتیو برای آلمان» در سال ۲۰۱۹
حضور چشمگیر سالمندان در یکی از گردهمایی‌های حزب «آلترناتیو برای آلمان» در سال ۲۰۱۹AP Photo

این حزب اکنون حدود نیمی از هزینه‌های سالانه خود را از طریق منابع خصوصی یعنی پرداخت حق عضویت و کمک مالی تامین می‌کند. منابع مالی ایالتی نیز براساس نتایجی که حزب در رای‌گیری‌ها به دست می‌آورد کم و زیاد می‌شود. 

بررسی‌ها نشان می‌دهد که حدود ۲۰ درصد از کمک‌های مالی به حزب «آلترناتیو برای آلمان» از سوی قشر تجار با اهدای کمک‌های ۱۰ تا ۵۰ هزار یورویی صورت می‌گیرد. 

هارتموت ایسمر، ۷۲ ساله در مورد دلیل کمک‌های مالی‌اش به حزب «آلترناتیو برای آلمان» به دوره تعطیلات سال گذشته‌اش در روسیه اشاره می‌کند. او بر این باور است که روسیه اکنون مدل بهتری از اداره یک جامعه را نمایندگی می‌کند. 

هارتموت ایسمر معتقد است که آلمان رو به افول است. او می‌گوید که در مسکو، پایتخت روسیه تبهکاران کنترل خیابان‌ها را مانند فرانکفورت در دست ندارند. 

حزب «آلترناتیو برای آلمان» با وجود چنین طرفدارانی از سوی نهادهای اطلاعاتی آلمان با چالش روبرو است. این نهادها این حزب راست افراطی را به دلیل گرایش افراطی و گرایش به نژادپرستی زیر نظر دارند. «آلترناتیو برای آلمان» همچنین با اتهام‌هایی در زمینه وابستگی به روسیه روبرو است. 

بسیاری از طرفداران سالمند حزب «آلترناتیو برای آلمان» مانند هارتموت ایسمر از تصمیم آنگلا مرکل، صدراعظم وقت آلمان در سال ۲۰۱۶ در زمینه ورود پناهجویان انتقاد می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکاف بین راست‌های افراطی برای انتخابات اروپا؛ اختلاف‌ها بر سر چیست؟

اوج دوباره راست افراطی در آلمان چگونه رخ داد؟

جلسه مخفیانه گروه‌های افراطی‌ آلمان بر سر اخراج مهاجران صدای رهبر راست‌های فرانسه را هم درآورد