Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ارزان‌ترین زمین‌ کشاورزی را در کدام کشور اتحادیه اروپا می‌توان خرید یا اجاره کرد؟

زمین‌های کشاورزی
زمین‌های کشاورزی Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

متوسط قیمت یک هکتار زمین قابل کشت در اتحادیه اروپا طی سال ۲۰۲۲، ده هزار و ۵۷۸ یورو بود. این قیمت ۴۵ برابرِ اجاره بهای سالانه یک هکتار زمین بود که ۲۳۳ یورو گزارش شده است.

آگهی

گزارش اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) حاکیست که در میان ۲۱ کشور اتحادیه اروپا که داده‌های آنها برای سال ۲۰۲۲ در دسترس است، متوسط قیمت ۱ هکتار زمین قابل کشت از حداقل سه هزار و ۷۰۰ یورو در کرواسی تا ۲۳۳ هزار و ۲۳۰ یورو در مالت که با کمبود زمین کشاورزی مواجه است، متغیر بوده است.

مطابق گزارش یورواستات، در سه کشور اتحادیه اروپا تغییرات منطقه‌ای شدیدی در قیمت زمین قابل کشت وجود دارد. در هلند، متوسط قیمت هر هکتار زمین زراعی از ۶۶ هزار و ۵۱ یورو در فریزلند تا ۶۴۴ هزار و ۱۵۰ یورو در فلوولند متغیر است ولی میانگین ملی آن ۸۵ هزار و ۱۴۳ یورو در هکتار است.

 در یونان هم قیمت‌ها از شش هزار و ۲۹۰ یورو در دیتیکی الادا تا ۸۴ هزار و ۸۲۰ یورو در آتیکی متغیر است که میانگین ملی آن را به ۱۳ هزار و ۵۷۱ یورو در هکتار رسانده است. در اسپانیا نیز قیمت‌ها از چهار هزار و ۹۰۶ یورو در اکسترمادورا تا ۸۳ هزار و ۲۹۹ یورو در کاناریاس متغیر است ولی متوسط ملی آن ۱۰ هزار و ۲۶۳ یورو در هکتار است.

این گزارش حاکیست که ارزان‌ترین منطقه‌ در اتحادیه اروپا که در آن ۱ هکتار زمین قابل کشت در سال ۲۰۲۲ خریداری شد، اوور نورلند در سوئد بوده که نرخ ثبت شده این معامله دو هزار و ۴۱ یورو بوده است.

زمین‌های قابل کشت تقریبا در همه جای اتحادیه اروپا گران‌تر از مراتع هستند. به طوری که در سال ۲۰۲۲، متوسط قیمت ۱ هکتار زمین قابل کشت در اتحادیه اروپا حدود دو هزار و ۲۰۰ یورو بیشتر از متوسط بهای هکتار مرتع دائمی (هشت هزار و ۳۹۹ یورو) بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

بر پایه گزارش یورواستات، در اتحادیه اروپا، متوسط  اجاره سالانه زمین زراعی یا مرتع ۱۹۹ یورو در هکتار بود که از ۵۷ یورو در هکتار به عنوان متوسط ثبت شده در اسلواکی تا ۸۴۳ یورو در هکتار به عنوان میانگین ثبت شده هلند متغیر است.

اجاره بهای سالانه ۱ هکتار مرتع دائمی هم در سال ۲۰۲۲ از حداقل میانگین ۳۲ یورویی در اسلواکی تا ۳۵۴ یورویی در ایرلند متغیر بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احیای کشاورزی در فوکوشیمای ژاپن ۱۲ سال پس از فاجعه هسته‌ای

تاثیر جنگ اوکراین بر بازار اروپا؛ محصولات و نهاده‌های کشاورزی بیش از ۳۰ درصد گران شد

توافق در اروپا برای سیاست مشترک کشاورزی؛ کاهش آفت‌کش‌، بازگشت زمین به طبیعت