Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جام ملت‌های آسیا؛ مانچینی مچ برانکو را خواباند، نبود ستاره‌های سعودی احساس نشد

جام ملت‌های آسیا
جام ملت‌های آسیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز پنجم مسابقات جام ملت‌های آسیا با بازی‌های گروه ششم این بازی‌ها پی گرفته شد و شاگردان روبرتو مانچینی توانستند به سختی در مقابل عمان با مربیگری برانکو پیروز شوند.

آگهی

در نخستین بازی روز پنجم، دو تیم قرقیزستان و تایلند به مصاف یکدیگر رفتند. قرقیزها که در دور قبلی مسابقات شگفتی‌ساز شده بودند، این بار حرف چندانی برای گفتن نداشتند و از همان ابتدا توپ و میدان را به تایلندی‌ها واگذار کردند. 

آبی‌پوشان تایلندی در این مسابقه سرتر از حریف نشان دادند و خیلی زود موفق شدند در دقیقه ۲۶ دروازه حریف خود را باز کنند. تایلند در نیمه دوم هم توانست یک بار دیگر دروازه قرقیزستان را باز کند تا اختلاف را به دو گل برساند. در نهایت این مسابقه با همان نتیجه ۲-۰ به سود تایلند به پایان رسید تا کار برای صعود برای قرقیزها در این گروه بسیار دشوار شود. 

در دومین مسابقه امشب، دو تیم قدرتمند این گروه یعنی عربستان سعودی و عمان به مصاف یکدیگر رفتند. این بازی در واقع جدال دو مربی سرشناس این بازی‌ها یعنی روبرتو مانچینی و برانکو ایوانکوویچ بود. مانچینی که پس از قهرمانی ایتالیا در یورو ۲۰۲۰ به عربستان آمده کار راحتی در مقابل شاگردان برانکو نداشتند. 

طرفداران پرسپولیس هم چشم ویژه‌ای به این مسابقه داشتند و از آنجایی که شایعاتی در خصوص احتمال بازگشت برانکو به این تیم، آنها امیدوار بودند که این انتقال هرچه زودتر صورت گیرد و سرمربی محبوب قرمزها بار دیگر روی نیمکت این تیم بنشیند. 

عمانی‌ها در همان ابتدای مسابقه و در دقیقه ۱۹ موفق شدند از روی نقطه پنالتی دروازه سبز‌پوشان را باز کنند. پس از آن شاگردان مانچو ایتالیایی حملات فراوانی را روی دروازه قرمز پوشان ترتیب دادند که در نهایت هیچ کدام از این موقعیت‌ها در پایان ۴۵ دقیقه نخست به گل ختم نشد. 

در نیمه دوم مانچینی با تعویض‌های خود توانست جریان بازی را بیشتر به سود تیم خود تغییر دهد و در نهایت این عبدالرحمان غریب بود که در دقیقه ۷۸ و تنها ۳ دقیقه پس از ورود به زمین موفق شد در حرکتی انفرادی و زیبا دروازه عمان را باز کند. 

در ادامه بازی عربستان تلاش‌های زیادی کرد تا بتواند به گل دوم و پیروزی هم دست یابد و در نهایت در دقیقه ۹۵ شاگردان مانچو موفق شدند دروازه حریف را برای بار دوم باز کنند. این گل ابتدا از سوی کمک داور آفساید اعلام شد و کمک داور ویدیویی هم این تصمیم را تایید کرد. اما لحظاتی بعد تصمیم VAR تغییر کرد و داور گل عربستان را صحیح اعلام کرد. 

در نهایت این مسابقه که بیش از ده دقیقه در نیمه دوم وقت تلف شده داشت با همان نتیجه ۲-۱ به سود عربستان سعودی به پایان رسید تا شاگردان مانچو هم مانند دیگر مدعیان قهرمانی، روز نخست را با پیروزی و ۳ امتیاز به پایان رسید. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با این نتایج تایلند در پایان روز نخست بازی‌های این گروه با ۳ امتیاز در صدر قرار گرفت و عربستان هم با همین امتیاز و تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار گرفت. عمان و قرقیزستان هم بدون امتیاز در رده‌های سوم و چهارم حضور دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام ملت‌های آسیا؛ زور هند به استرالیا نرسید، رویای چینی در بازی اول متوقف شد

داستان قلعه‌نویی و کلینزمن؛ نتایجی مشابه با سرنوشتی متفاوت

سپاهان در غیاب مجسمه قاسم سلیمانی با نتیجه ۳-۱ مغلوب الهلال عربستان شد