جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ در چین برگزار نخواهد شد

مراسم جشن اعلام پکن به عنوان میزبان جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۳
مراسم جشن اعلام پکن به عنوان میزبان جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۳ Copyright Ng Han Guan/Copyright 2017 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گوید چین به علت شیوع بیماری کووید-۱۹ از میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال آینده میلادی صرف نظر کرده است.

آگهی

کنفدراسیون فوتبال آسیا، ای اف سی روز شنبه ۱۴ مه (۲۴ اردیبهشت) با انتشار بیانیه‌ای از کناره‌گیری چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۳ خبر داد. قرار بود این مسابقات با حضور ۲۴ تیم از ۱۶ ژوئن تا ۱۶ ژوئیه سال آینده میلادی به میزبانی ۱۰ شهر چین برگزار شود. 

وضعیت کرونایی چین دلیل اتخاذ این تصمیم پکن عنوان شده است.

شانگهای، پایتخت تجاری چین و چندین شهر دیگر این کشور اخیرا بدلیل شیوع دوباره بیماری کووید-۱۹ قرنطینه شده‌اند و محدودیت‌های رفت و آمد در این شهرها وضع شده است.

مسابقات متعددی در چین از زمان آغاز همه‌گیری لغو شده‌اند و سوپرلیگ چین هنوز زمان آغاز فصل جدید فوتبال را اعلام نکرده است، هر چند پکن اخیرا میزبان بازی‌های المپیک زمستانی بود.

جام ملت‌های آسیا که هر چهار سال  یک بار برگزار می‌شود تازه‌ترین رویداد ورزشی بین‌المللی است که تحت تأثیر همه‌گیری قرار می‌گیرد. اوایل ماه جاری، شورای المپیک آسیا که «بازی‌های آسیایی» را سازماندهی می‌کند دوره بعدی این رویداد ورزشی را که قرار بود ماه سپتامبر امسال در شهر هانگژو چین برگزار شود تا سال ۲۰۲۳ به تعویق انداخت.

چین قرار بود برای اولین بار از سال ۲۰۰۴ بدین سو میزبان جام ملت‌های آسیا باشد. در آن سال تیم ملی چین در فینال رقابت‌ها در ورزشگاه کارگران پکن مغلوب ژاپن شد و به مقام نایب قهرمانی قناعت کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا باید جانشین چین برای میزبانی جام ملت‌های آسیا را مشخص کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام ملت‌های آسیا؛ قطر با شکست سنگین امارات راهی فینال شد

جام ملت‌های آسیا؛ ایران با دو گل سردار آزمون ویتنام را شکست داد

همه‌چیز درباره جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹؛ حسرت ۴۳ ساله قهرمانی ایران پایان می‌یابد؟