Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

طالبان با «ابراز ناراحتی» از قطعنامه شورای امنیت معرفی نماینده ویژه را «غیرضروری» دانست

گروهی از اعضای طالبان در برابر وزارت کشور دولت مستقر در کابل
گروهی از اعضای طالبان در برابر وزارت کشور دولت مستقر در کابل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حکومت طالبان در واکنش به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد افغانستان از تصویب آن «ابرازناراحتی» کرد.

آگهی

وزارت خارجه دولت طالبان در کابل همچنین معرفی نماینده ویژه برای امور افغانستان را «غیرضروری» دانست. قطعنامه ۲۷۲۱ شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه در حالی در مورد نحوه تعامل با طالبان تصویب شد که روسیه و چین به آن رای ممتنع دادند. 

در این قطعنامه بر لزوم گفتگوهای موثرتر در راستای «تهیه نقشه راه برای مشارکت سیاسی» تاکید شده است. اعضای شورای امنیت همچنین خواستار هماهنگی بیشتر در زمینه ارسال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان شده‌اند. 

به گفته وزارت خارجه طالبان این قطعنامه در حالی به تصویب رسید که «مشورتی» در مورد آن با دولت مستقر در کابل صورت نگرفته بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در بخشی از بیانیه وزارت خارجه طالبان دولت معرفی‌شده از سوی طالبان آمده است: «افغانستان کشوری درحال جنگ نیست و اکنون در آن حکومتی مرکزی حاکم است که منافع کشور را حفظ کرده و می‌تواند مکلفیت‌هایش را انجام دهد و از توانایی مدیریت مسائل از طریق میکانیزم‌های دوجانبه و چندجانبه برخوردار است.»

طالبان در بخش دیگری از این بیانیه به «باورهای مذهبی تغییرناپذیر» خود اشاره کرده است. دولت مستقر در کابل تاکید کرده که رویکردش «مبتنی بر باورهای مذهبی تغییرناپذیر، ارزش‌های فرهنگی و منافع ملی مردم افغانستان» است. 

قطعنامه شورای امنیت در پی ارائه گزارشی از یک ارزیابی مستقل که فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل آن را ارائه کرده بود تصویب شد. در بخشی از این قطعنامه بر لزوم تضمین کامل احترام به حقوق برابر و معنی‌دار شهروندان به ویژه مشارکت ایمن زنان در امور جامعه تاکید شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قیمت دلار در افغانستان به پایین‌ترین حد در ۶ سال گذشته رسید؛ هر افغانی ۷۰۰ تومان شد

سازمان ملل متحد: کشت خشخاش در افغانستان از زمان ممنوعیت طالبان ۹۵٪ کاهش یافته است

«موزه انتحاری» طالبان در افغانستان؛ مین مغناطیسی و بمب کنار جاده‌ای به جای اشیاء باستانی