Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک نظرسنجی: اکثر بریتانیایی‌ها اکنون موافق پیوستن مجدد به بازار واحد اتحادیه اروپا هستند

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا و اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا
ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا و اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس یک نظرسنجی، اکثریت بریتانیایی‌ها از پیوستن مجدد به بازار واحد اتحادیه اروپا حمایت کرده‌اند، حتی اگر به معنای احیای رفت و آمد آزاد کارگران از این اتحادیه باشد.

آگهی

مهار مهاجرت دلیل اصلی رای بریتانیایی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ میلادی بود. اما نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که اکثر مردم اکنون فکر می‌کنند که برکسیت اشتباه بوده است.

 این در حالی است که تحقیقی که اخیرا انجام شده نشان می‌دهد مهاجرت خالص سالانه به بریتانیا در سال گذشته به بالاترین حد خود رسیده است. در واقع این رقم بیش از دو برابر رقم ثبت شده در سال قبل از رای‌گیری برکسیت بوده است. 

نظرسنجی موسسه یوگاو نشان داد که ۵۷ درصد بریتانیایی‌ها اکنون از پیوستن به بازار واحد اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند، حتی اگر به معنای از سرگیری رفت و آمد آزاد مردم باشد. حمایت از پیوستن به بازار واحد که همچنین تضمین کننده تردد آزاد کالاها و خدمات است، براساس خطوط سیاسی رای‌دهندگان متفاوت بوده است. 

برای آن دسته از پاسخ دهندگانی که به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند و از حزب مخالف کارگر در انتخابات حمایت می‌کنند، ۵۳ درصد از عضویت در بازار واحد حمایت کرده و ۳۱ درصد مخالف بوده‌اند. 

برای کسانی که به برکسیت رای‌ داده‌اند و قصد دارند در انتخابات آینده به محافظه کاران حاکم رای دهند، تنها ۲۹ درصد از بازگشت به بازار واحد حمایت کرده و ۵۴ درصد مخالف این کار هستند. 

حزب کارگر که بر اساس نظرسنجی‌ها در مسیر پیروزی در انتخابات بعدی قرار دارد، قول داد که روابط تجاری کشور با اتحادیه اروپا را بهبود بخشد، اما کی‌یر استارمر، رهبر آنها گفته است که خواهان بازگشت به این بازار واحد نیست.

 به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به طور کلی این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ۷۲ درصد از بریتانیایی‌ها که شامل اکثریت رای‌دهندگان کمپین «ترک» و «ماندن» برکسیت می‌شود، می‌خواهند این کشور روابط نزدیک‌تری با اتحادیه اروپا داشته باشد.

به گفته موسسه یوگاو در این نظرسنجی ۲ هزار و ۱۳۸ نفر شرکت کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معضل تازه لندن پس از برکسیت و همه‌گیری کرونا؛ با برج‌ها و آسمان‌خراش‌های بدون مستاجر چه کنیم؟

گزارش مدرسه اقتصاد لندن: اقتصاد بریتانیا هنوز نتوانسته با عواقب برکسیت کنار بیاید

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند