Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

زلنسکی: حملات روسیه در راه است، باید خود را آماده زمستان سخت کنیم

ولودمیر زلنسکی، رئيس جمهوری اوکراین
ولودمیر زلنسکی، رئيس جمهوری اوکراین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولودیمیر زلنسکی، رئيس جمهوری اوکراین می‌گوید با نزدیک شدن به فصل زمستان احتمال انجام موج جدید حملات روسیه به زیرساخت‌های این کشور وجود دارد و به سربازان و مردم خود هشدار داد که آماده چنین وضعیتی باشند.

آگهی

زلنسکی که در یک سخنرانی ویدیویی شبانه این اظهارات را مطرح می‌کرد همچنین اضافه کرد سربازان اوکراینی در جبهه شرقی جنگ در حال پیشرفت هستند. 

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: «ما تقریبا نیمی از ماه نوامبر را پشت سر گذاشته‌ایم و باید برای این واقعیت آماده باشیم که دشمن ممکن است تعداد حملات پهپادی و یا موشکی خود به زیرساخت‌های ما را افزایش دهد.» 

در همین راستا یک سخنگوی ارتش اوکراین نیز اعلام کرد که حملات روسیه به شهر تخریب شده آودیوکا در شرق اوکراین کاهش یافته اما در عین حال انتظار می‌رود که مسکو بار دیگر در روزهای آینده این حملات را افزایش دهد.

 از سوی دیگر اداره اطلاعات نظامی اوکراین هم اعلام کرد که انفجاری در شهر ملیتوپول در جنوب این کشور که تحت اشغال روسیه قرار دارد به کشته شدن دست‌کم سه نظامی روسیه منجر شده است. بر اساس اعلام مقام‌های اوکراینی این حمله اقدامی انتقام‌جویانه توسط گروه‌های «مقاومت» بوده است. 

زلنسکی در بخش دیگری از سخنرانی خود همچنین گفت: «روسیه در حال آماده شدن است و ما در اینجا باید تمام توجهات خود را روی دفاع متمرکز کنیم. ما باید در پاسخ به تروریست‌ها هر کاری را که می‌توان برای پشت سر گذاشتن زمستان و بهبود قابلیت‌های سربازان خود انجام داد در دستور کار قرار دهیم.» 

او در ادامه صحبت‌های خود از آنچه «تلاش‌های قهرمانانه» نیروهای مدافع شهر آودیوکا خواند تقدیر و تاکید کرد این مدافعان تلاش‌های فراوانی برای مقابله با حملات روسیه انجام داده‌اند. 

زمستان گذشته، حدود ۱۰ ماه پس از تهاجم روسیه به اوکراین، روسیه امواجی از حملات را به زیرساخت‌ها و نیروگاه‌های مرتبط با شبکه انرژی این کشور انجام داد که باعث ایجاد خاموشی در بخش‌هایی از مناطق اشغالی شد.  ژرمن گالوشچنکو وزیر انرژی اوکراین می‌گوید این کشور انرژی کافی برای پشت سر گذاشتن زمستان را دارد اما در عین حال این پرسش مطرح است که حملات آتی تا چه اندازه می‌تواند بر این منابع اثر بگذارد. 

مقام‌های اوکراینی روز چهارشنبه گفتند که در هفته‌هیا اخیر روسیه ۶۰ بار به زیرساخت‌های اوکراین حمله کرده و این نشانه‌ای از این در پیش بودن کمپین حملاتی در ماه‌های آینده است. 

این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که حملات زمینی ارتش روسیه نیز ادامه دارد. الکساندر اشتوپون، سخنگوی ارتش اوکراین در گفتگو با تلویزیون ملی این کشور اعلام کرد که حملات زمینی در ۲۴ ساعت گذشته شدت قابل توجهی داشته اما در عین حال حملات هوایی نیز در حال افزایش است. 

ژنرال الکساندر سیرسکی، رئیس نیروی زمینی اوکراین هم در کانال تلگرامی خود گفت که نیروهای مسکو در باهموت فعال‌تر هستند و تلاش می‌کنند مواضع از دست رفته خود را بازیابی نمایند. باهموت که در شمال شهر دونتسک قرار دارد پس از ماه‌ها نبرد سنگین در ماه مه به تصرف نیروهای روسی در آمد اما از آن زمان نیروهای اوکراینی توانسته‌اند روستاهای مجاور آن‌را پس بگیرند. 

گزارش‌های منتشر شده از روسیه می‌گوید نیروهای این کشور توانسته‌اند ۵ حمله اوکراین را در نزدیکی باهموت دفع کنند.  

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اداره اطلاعات نظامی اوکراین هم اعلام کرده که وقوع یک انفجار در ملیتوپول و در مرکز حضور نیروهای روسی به کشته شدن سه نیروی روس منجر شده است. بر اساس ادعای این نهاد اوکراینی کشته شدگان افسران گارد ملی روسیه یا سرویس اطلاعاتی FBS بوده‌اند. مقام‌های روسیه هنوز در این خصوص اظهار نظری نداشته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاثیر جنگ بر اقتصاد؛ «بازنشستگان روسی بدون کمک فرزندانشان نمی‌توانند هزینه زندگی را تامین کنند»

واردات الماس در تیررس تحریم‌های تازه اتحادیه اروپا علیه روسیه قرار گرفت

تداوم ضدحمله اوکراین؛ «روسیه اسرای جنگی را در خط مقدم جبهه به خدمت می‌گیرد»