Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دبیرستانی در آمریکا که پذیرای مادران نوجوان محصل به همراه نوزادانشان است

دبیرستان لینکلن پارک تگزاس
دبیرستان لینکلن پارک تگزاس Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  AFP
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یارِزی آلوارادو ۱۷ ساله پیش از رفتن به مدرسه بطری شیر را برای دختر یک ساله‌اش آماده می‌کند. سپس به آماده کردن وسایل خود و کودک شیرخوار برای رفتن به مدرسه می‌شود. یارزی یکی از دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه لینکولن پارک در ایالت تگزاس و در نزدیکی مرز با مکزیک است.

آگهی

یارِزی آلوارادو ۱۷ ساله پیش از رفتن به مدرسه بطری شیر را برای دختر یک ساله‌اش آماده می‌کند. سپس به آماده کردن وسایل خود و کودک شیرخوار برای رفتن به مدرسه می‌شود. یارزی یکی از دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه لینکولن پارک در ایالت تگزاس و در نزدیکی مرز با مکزیک است.

این مدرسه پذیرای زنان جوان ۱۴ تا ۲۲ ساله باردار یا مادرانی است که به‌تازگی بچه‌دار شده‌اند و با نوزادان شیرخوار خود به مدرسه می‌روند. قوانین این دبیرستان که شامل یک شیرخوارگاه است به مادران نوجوان اجازه می‌دهد تا برای نگهداری و شیردادن به فرزندان خود از کلاس غایب شوند و به شیرخوارگاه بروند. آنها همچنین می‌توانند در صورت نیاز غیبت کنند، یا برای وقت دکتر از مدرسه خارج شوند یا حتی اگر دچار کم خوابی هستند در مدرسه چرت بزنند. سرویس‌های این دبیرستان نیز صندلی‌های مخصوص نوزاد دارند.

ایالت تگزاس یکی از ایالات‌ محافظه‌کار آمریکاست که یک سال و نیم پیش سقط جنین را به طور کامل جرم اعلام کرد. این در حالی است که در این ایالت، دسترسی نوجوانان به پیشگیری از بارداری تنها با اجازه والدین امکان‌پذیر است و آموزش‌های جنسی و تنظیم خانواده در مدارس اجباری نیست.

بر اساس داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، آمار زاد و ولد در دختران ۱۵ تا ۱۹ سال در سال ۲۰۲۲ سه درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داشته است. اما این آمار در مناطق فقیر‌نشین تگزاس صدق نمی‌کند. در این مناطق، تعداد دختران باردار نزدیک به ۲ و نیم برابر بیشتر از آمار ملی آمریکاست. به گفته مسئولان، دلیل این ارقام بالا کمبود دسترسی به مراکز بهداشتی، فقر و عادت به تکرار این امر نسل اندر نسل است.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

همچنین بر اساس آمار، ۹۰ درصد دختران بدون فرزند دبیرستان را به پایان می‌رسانند، در حالی که این رقم در دختران صاحب فرزند به ۵۳ درصد کاهش می‌یابد. دبیرستان‌هایی نظیر لینکولن پارک که در دهه ۹۰ میلادی آغاز به کار کرد با هدف کمک به این دختران برای دستیابی به دیپلم دبیرستان فعالیت می‌کنند.

در آمریکا، تنها چند دبیرستان در سطح ملی چنین خدماتی را به دختران باردار و صاحب فرزند دبیرستانی ارائه می‌کنند و در خیلی کشورهای دیگر، چنین مدارسی وجود ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خدمات پیشگیری از بارداری برای زنان ۱۸ تا ۲۵ سال در فرانسه رایگان می‌شود

روز جهانی پیشگیری از بارداری؛ روش‌های جلوگیری از بارداری چیست؟

ژل ضدبارداری مردانه؛ دانشمندان می‌گویند نتایج آزمایش‌های بالینی امیدوارکننده است