Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خدمات پیشگیری از بارداری برای زنان ۱۸ تا ۲۵ سال در فرانسه رایگان می‌شود

وسایل پیشگیری از بارداری
وسایل پیشگیری از بارداری Copyright کانوا
Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت فرانسه پیش‌تر کنترل بارداری برای دختران زیر سن قانونی را رایگان کرده بود و این برنامه از سال جدید میلادی به رده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال گسترش پیدا کرده است.

آگهی

کنترل بارداری برای زنان ۱۸ تا ۲۵ سال در فرانسه از ابتدای سال جاری میلادی بر اساس طرحی که دولت پیش‌ از این جزئیاتش را اعلام کرده بود رایگان می‌شود.

بدین ترتیب خدمات پیش‌گیری از بارداری ناخواسته از روز شنبه، اول ژانویه ۲۰۲۲ به صورت رایگان در دسترس افراد زیر بیست و پنج سال خواهد بود.

دولت فرانسه پیش تر کنترل بارداری برای دختران زیر سن قانونی را رایگان کرده بود و این برنامه از سال جدید میلادی به رده سنی ۱۸ تا بیست و پنج سال گسترش پیدا کرده است.

این طرح از آنجا برای شهروندان اهمیت دارد که برخی از زنان ۱۸ تا بیست و پنج سال به دلیل هزینه‌های بالای کنترل بارداری در پی استفاده رایگان و ارزان از خدمات پیشگیری هستند.

مقامات فرانسوی بر این باورند که تا حدود ۳ میلیون شهروند زن می‌توانند از دسترسی بیشتر به قرص، آی‌یو‌دی، چسب‌های ضدبارداری و تزریق استفاده کنند.

جزئیات مربوط به رایگان شدن هزینه پیشگیری از بارداری و گسترش دسترسی به خدمات مربوط به آن برای رده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال ماه سپتامبر اعلام شده بود.

اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه همزمان با رونمایی از این طرح اعلام کرده بود که اقدام جدید دولت برای ارائه خدمات رایگان جهت پیشگیری از بارداریِ ناخواسته زنان زیر ۲۵ سال حدود ۲۱ میلیون یورو (۲۴/۸ میلیون دلار) در سال هزینه دارد.

به گفته وی، بررسی‌ها نشان داده است که نوجوانان معمولا به دلیل مقرون به صرفه نبودن، رغبتی برای استفاده از داروهای ضد بارداری از خود نشان نمی‌دهند.

وزارت بهداشت فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرده است که از روز اول ژانویه ۲۰۲۲، نظام بیمه سلامت هزینه‌های پیشگیری از بارداری و روش‌های مرتبط (مشاوره سالانه با پزشک یا ماما و آزمایش‌های بیولوژیکی) را بدون پیش‌پرداخت پوشش می‌دهد.

زنان در سنین پایین «بسیار آسیب پذیرترند»

فرانسه پیش‌تر همانند چندین کشور دیگر اروپایی مانند آلمان، بلژیک، هلند و نروژ استفاده از وسایل پیشگیری از بارداری برای نوجوانان را آزاد و رایگان کرده بود.

برنامه پیشگیری از بارداری رایگان برای دختران جوان ۱۵ تا ۱۸ سال برای نخستین بار در سال ۲۰۱۳ به اجرا درآمد که به موجب آن نرخ سقط جنین به شکل قابل توجهی کاهش یافت.

دولت فرانسه اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی در توضیح اجرای برنامه پیشگیری از بارداری برای دختران زیر ۱۵ سال اعلام کرد که هر سال نزدیک به یک هزار دختر جوان ۱۲ تا ۱۴ سال در فرانسه باردار می‌شوند که از این میان ۷۷۰ مورد به سقط جنین ختم می‌شود.

لوئیز دلاویه، سخنگوی یک گروه فعال در پیگیری حقوق زنان فرانسوی موسوم به «همگی به پیش» به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: زنان ۱۸ تا ۲۵ سال بسیار آسیب پذیر هستند زیرا حقوق زیادی را در مقایسه با دوران نوجوانی از دست می دهند و این دوران از نظر اقتصادی نیز برای آنها بسیار مخاطره آمیز است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دبیرستانی در آمریکا که پذیرای مادران نوجوان محصل به همراه نوزادانشان است

ایتالیا داروهای پیشگیری از بارداری را برای زنان در هر سنی رایگان می‌کند

نتیجه یک تحقیق: قرص ضدبارداری غده هیپوتالاموس را کوچک می‌کند